تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
تا 6 شش سال دیگر بی سوادی در سقز ریشه کن می شود
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ رئیس اداره سواد آموزی شهرستان سقز با بیان اینکه هم اکنون ۹۳ و نیم درصد مردم شهرستان سقز باسواد هستند، گفت: در عین حال ۷ هزار و ۶۵۰ نفر بیسواد داریم.
به گزارش زریان به نقل از کردپرس، محمد صالح فرخی اظهار داشت: آمار باسوادی مردم شهرستان سقز در سال 58 29 درصد بود، اما امروز آمار باسوادی در این شهرستان تغییر چشمگیری دارد و انتظار می رود تا 6 سال آینده بیسوادی در شهرستان ریشه کن شود

وی اظهار کرد: تمام فعالیت‌های نهضت سواد آموزی ریشه کنی بیسوادی از چهره شهرستان است

فرخی به افزایش آمار سطح سواد در بین مردم شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: مشارکت و همراهی مردم مهمترین عامل در افزایش باسوادی بوده استرییس اداره نهضت سواد آموزی شهرستان سقز با بیان اینکه، در حال حاضر جامعه هدف نهضت سواد آموزی بی‌سوادان 10 تا 49 سال می‌باشد، ادامه داد: در این سن در شهرستان 20 درصد بی سواد داریم.

وی با بیان اینکه، سقز و زیویه برابر اعلام استان جزو شهرستان و منطقه آموزشی پاک به شمار می آیند گفت: آمارهای ما کاملا صحیح و در جهت ریشه کنی بیسوادی بوده است.

فرخی ادامه داد: در حال حاضر در شهرستان سقز 7 هزارو 650 نفر بیسواد داریم که در این راستا عزم ما بر این است با کمک آموزشیاران، مردم و دستگاه های اداری و با فراهم بودن زیر ساخت های لازم، در جهت ریشه کنی بیسوادی حرکت کنیم.