تاریخ: ۱۳۹۷/۳/۱۹
انفجار «گلوله توپ جنگی» در کرمانشاه به کشته و زخمی شدن 5 عضو یک خانواده منجر شد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ انفجار گلوله توپ جنگی باقی مانده از دوران جنگ ایران و عراق باعث کشته شدن یک تن و مجروح شدن چهار نفر دیگر از اعضای یک خانواده در استان کرمانشاه شد.

به گزارش زریان، مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه گزارش داده که این حادثه دوشنبه شب در یکی از روستای شیخ صالح ثلاث باباجانی رخ داده است.

اکبر آزادی به خبرگزاری ایسنا گفته اعضای خانواده‌ای با پیدا کردن این توپ جنگی در زمین اقدام به دست‌کاری آن می‌کنند که موجب انفجار آن می‌شود.

وی افزود: بر اثر این انفجار متأسفانه پنج عضو خانواده مصدوم می‌شوند که یکی از آنها قبل از رسیدن به بیمارستان فوت می‌کند. دو مصدوم دیگر حادثه به بیمارستان جوانرود منتقل و دو نفر دیگر بصورت سرپایی مداوا شدند.

گفتنی است از زمان پایان جنگ ایران و عراق، انفجار مین‌ها و ادوات جنگی باقی‌مانده در استان‌های مرزی ایران باعث مرگ صدها نفر شده است. بر اساس آمارها طی فقط شش ماه گذشته در مناطق کردنشین بیش از 33 نفر به دلیل انفجار مین کشته یا زخمی شده‌اند.

چندی قبل نیز شصت و شش نماینده مجلس شورای اسلامی به «کندی روند پاک‌سازی زمین‌های آلوده به مین در مناطق مرزی جنوبی و غرب کشور» اعتراض کرده و با تذکر به وزرای کشور، دفاع و اطلاعات خواستار پیگیری این مسأله شدند.