تاریخ: ۱۳۹۷/۴/۳
جشنواره ملی گیلاس در اشنویه برگزار شد
پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛ سومین جشواره ملی گیلاس اشنویه با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور و تعداد دیگری از مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش زریان، این جشنواره میهمانان ویژه‌ای ازجمله حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، بهرام پارسايی نماینده شیراز و سخنگوی فراکسیون امید، محمدعلی وکیلی نماینده تهران و عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید، محمود نگهبانی سلامی نماینده مجلس از خراسان جنوبی حضور داشت.

حسین تاجیک معاون امور مجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی‌رضا رادفر معاون سیاسی-اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی و رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز از دیگر مهمانان این مراسم بودند.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس: فاشیسم قومیتی را نمی‌پذیرم
«عبدالکریم حسین زاده» نماینده نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی در آیین گشایش این جشنواره گفت: هرگز در اندیشه‌هایم نسبت به برادران آذری، زرتشتی وسایر اقوام و ادیان تبعیض قایل نشده‌ام و هرگز فاشیست قومی را نپذیرفتم و نخواهم پذیرفت. کسانی بین ما هستند که کاسبی قومی می کنند و مردم را به جان هم می‌اندازند.

وی تصریح کرد: تنها چتری که می‌تواند یگانگی و همرنگی ما را ثابت کند چتر وحدت است و بیایید شرایطی را ایجاد کنیم که همه خود را شهروند این کشور ببینند و هرگز با عینک قومیتی به یکدیگر نگاه نکنیم.

معاون رئیس‌جمهور: این جشنواره اقدامی ارزشمند برای تقویت کشاورزی منطقه است
«حسینعلی  امیری» برگزاری باشکوه جشنواره گیلاس اشنویه را زمینه‌ساز  ورود سرمایه‌گذار به این شهرستان دانست و گفت: دلال‌ها و واسطه‌ها گیلاس 8 هزار تومانی اشنویه را به قیمت 35 هزار تومان در تهران به فروش می‌رسانند و بدون تردید کوتاه شدن دست دلالان از بازار گیلاس اشنویه یک نیاز ضروری است.

امیری ادامه داد: دولت تدبیر و امید در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور با دستور مقام معظم رهبری 1/5 میلیارد دلار از منابع صندوق ارزی برداشت کرده که از این رقم ۲۶۰ میلیارد ریال به آذربایجان غربی اختصاص یافته است.

وی برگزاری جشنواره ملی گیلاس را اقدامی ارزشمند در راستای تقویت بخش کشاورزی منطقه دانست و گفت: این جشنواره‌ها زمینه‌ساز ایجاد نشاط و شادمانی در میان مردم است.

گفتنی است برپایی 40 غرفه از محصولات و صنایع بومی- محلی اشنویه، طرح مباحث کارشناسی درباره گیلاس و اهمیت آن، برگزاری برنامه‌های هنری شعر و موسیقی زنده، برپایی نمایشگاه میوه‌های محلی و معرفی انواع گیلاس بومی و غذاهای سنتی، برپایی سیاه چادرهای عشایری و نمایشگاه صنایع دستی و تقدیر از باغداران و تولیدکنندگان برتر گیلاس از برنامه‌های این جشنواره بود.

در پایان مراسم «سید کمال طاهری» شهردار اشنویه کلید طلایی جشنوراه را به معاونت پارلمانی ریاست جمهوری اهدا کرد.