۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت - اِسَّبِت ٥ شعبان ١٤٣٩
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در اولین کنفرانس خبری شورای شهر بوکان صورت گرفت:
 جزئیات اولین پروژه مشارکتی شهرداری بوکان تشریح شد

پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛ در اولین کنفرانس خبری چهارمین دوره شورای اسلامی شهر بوکان جزئیات پروژه سرمایه گذاری میدان فرمانداری این شهر به عنوان اولین پروژه مشارکتی شهرداری بوکان تشریح شد.

به گزارش خبرنگار زریان ، «خالد طه زاده» رئیس شورای اسلامی شهر بوکان سخنران اول این کنفرانس خبری بود که عصر روز شنبه (4 شهریور) در سالن جلسات این شورا برگزار شد.

وی در سخنانی کوتاه اظهار داشت: توسعه شهری یکی از مسائل مهم در مدیریت شهری است و بر همین اساس و با انجام  کارهای کارشناسی شده پروژهایی را شورای اسلامی شهر بوکان در نظر گرفته است که پروژه سرمایه گذاری میدان فرمانداری بوکان یکی از این پروژه ها است.

طه زاده در ادامه ضمن اشاره به روند قانونی اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر تصریح کرد: مصوبات شورای اسلامی شهر زمانی اجرایی می شود که از سوی فرمانداری شهرستان با آن موافقت شده باشد و این امر در خصوص پروژه میدان فرمانداری بوکان نیز صادق است.

«رسول معروفی» سرپرست شهرداری بوکان دیگر سخنران این کنفرانس خبری بود، وی ضمن اذعان به عملکرد ضعیف شهرداری بوکان در جذب سرمایه گذار خصوصی، گفت: پروژه سرمایه گذاری میدان فرمانداری، پروژه ای سرمایه گذاری مشارکتی بخش خصوصی و شهرداری است و اولین تجربه شهرداری بوکان در این حوزه است.

وی در ادامه افزود: از آنجا که فضاهای شهری پاسخگوی نیازهای امروز شهرها نیست چند سالی است که فضاهای زیر زمین در شهرهای مختلف کشور مورد توجه قرار گرفته است و این پروژه بر همین اساس طراحی شده است.

معروفی «برد- برد» را رویکرد شهرداری بوکان در جریان واگذاری این پروژه به سرمایه گذار خصوصی اعلام و گفت: شهرداری این رویکرد را مورد توجه قرار داد تا انگیزه سرمایه گذاران که به دنبال سود اقتصادی هستند بیشتر شود و به سرمایه گذاری بیشتر در شهر ترغیب شوند.

وی در ادامه افزود: برای واگذاری این پروژه به بخش خصوصی در دیماه و بهمن ماه سال 93 فراخوان کشوری در دو روزنامه هدف و اقتصاد اعلام شد و سرمایه گذاری به نام آقای مروتی از شهرستان بانه که تجربه موفق سرمایه گذاری در پروژه های مشابه  در شهرهای اطراف بوکان را دارند در هر دو فراخوان بهترین پیشنهاد را داد و در نهایت پروژه در زمان شهردار سابق بوکان به وی واگذار شد.

سرپرست شهرداری بوکان به تشریح جزئیات این پروژه پرداخت و گفت: این پروژه در عرصه ای به مساحت 4900متر  احداث می شود که 2100 متر آن به فضاهای تجاری که شامل 90 دهنه مغازه است اختصاص پیدا می کند و مابقی به فضاهای خدماتی و راهرو.... اختصاص پیدا می کند.

وی افزود: این پروژه به صورت روباز احداث می شود و پنج الی شش متر معادل 2هزار متر مکعب خاکبرداری می شود و  یک پارکینگ طبقاتی مدرن در چهار طبقه با ظریفت 120 دستگاه خودرو  در فاصله 50 متری از میدان فرماندار و در زمینی به مساحت 1100 متر متعلق به وراث محمدی توسط سرمایه گذار ساخته می شود به شهرداری واگذار می شود.

معروفی در ادامه گفت: هزینه جابه‌جایی تأسیسات میدان فرمانداری و زیباسازی این پروژه بعد از اتمام و ساخت پارکینگ طبقاتی به عهده سرمایه‌گذار و سهم سرمایه‌گذار از این طرح 81 و نیم درصد و سهم شهرداری هم 18 و نیم درصد است.

وی درپایان گفت: مسیرهای جایگزین برای خودوروها در هنگام اجرای این طرح کارگروه ترافیک شهر مطرح و تصویب شده است و سرمایه گذار متعهد به اجرای این طرح در ظرف یک سال  است اما سرمایه گذار اعلام کرده پروژه را در ظرف شش ماه به پایان می رساند.

  طرح سئوالات از سوی خبرنگاران بخش دوم این کنفرانس خبری بود که در ادامه این مطلب منتشر می شود.

این خبر در حال به روز رسانی است.

تاريخ: ۱۳۹۵/۲/۵

لینک کانال ما در پیام رسان سروش

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:

 4 اسفندماه

7 فروردین ماه/یک ماه

آخرین اخبار   27 اسفندماه

15 فروردین/3ماهصفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال