۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد - اِلأَربِعا ٦ شوال ١٤٣٩
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 چرا به بیمه ی عمر نیاز داریم؟/ نشمیل محمدی

پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ نشمیل محمدی نماینده بیمه رازی در بوکان در یادداشتی که در اختیار زریان قرار داده نگاهی اجمالی به بیمه ی عمر و مزایای آن پرداخته که به شرح زیر است:

در سال 1315 شرکت بیمه ایران به عنوان اولین شرکت بیمه ایرانی بیمه عمر را به بازار ارئه کرد و با تاسیس سایر شرکت های بیمه ایرانی توسط بخش خصوصی بعد از سال 1332 شمسی فروش انواع بیمه عمر از رشد قابل توجهی برخوردار شد.بعد از انقلاب به دلیل اشکالات فقهی و شرایط اقتصادی ناشی از جنگ فروش این بیمه نامه ها متوقف شد.پس از رفع مشکلات از سال 1373 دوباره این نوع بیمه نامه با عنوان بیمه عمر و پس انداز وارد بازار شد و با تاسیس شرکت های خصوصی در دهه هشتاد شمسی نوع جدیدی از این نوع بیمه نامه ها که مزایای بیشتری داشت و مورد استقبال جهانی قرار گرفته بود با تاکید بیمه مرکزی وارد بازار ایران شد.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر و تامین آتیه که در سراسر جهان یکی از پرطرفدارترین انواع بیمه نامه است در واقع یک سرمایه گذاری مطمئن با سود تضمینی است که علاوه بر پرداخت سود علی الحساب به سپرده گذاری پوشش های بیمه ایی بسیار زیادی از قبیل اتفاق ناگوار مثل حادثه و فوت و نقص عضو،ازکارافتادگی و بیماریهای خاص مانند سکته قلبی،سکته مغزی،سرطان و... را ارائه می کند.

چرا بیمه عمر؟

خرید بیمه عمر مزایای بیشماری دارد که به تعدادی از آنها اشاره میکنیم

1-یک پس انداز منظم:خرید بیمه عمر باعث نظم دادن به پس اندازها میشود کسانیکه تحمل زیادی در پس انداز کردن ندارند وهرآن ممکن است آنچه را که جمع کرده اند به باد دهند به خوبی میتوانند با این روش یک پس انداز منظم داشته باشند.

2-اطمینان از تامین مالی اعضای خانواده پس از فوت:یکی از دغدغه های مهم هر نان آور خانواده ای تامین نیازهای مالی اعضای خانواده اش است و نگران این هستند که بعد از فوتشان افرادی که به درآمد آنان متکی بوده اند با مشکل مالی مواجه شوند اما با خرید یک بیمه عمر میتوانند اطمینان حاصل کنند که به افراد که نامشان در بیمه نامه ذکر شده مستمری پرداخت خواهد شد.

3-پشتوانه ایی برای دوران از کار افتادگی:هرکسی ممکن است زودتر از زمانی که انتظارش دارد توان کار کردن را از دست بدهد و براری اینکه در این دوران هر روز منتظر مرگ نباشد و بتواند بهتر از باقیمانده زندگی خود استفاده کند بارخرید یک بیمه عمر میتواند آسوده خاطر باشد که در زمان ازکارافتادگی میتواند از مستمری و خدمات این بیمه نامه استفاده کند.

4-پرداخت تسهیلات با سود پایین:در حال حاضر هیچ بانکی بخاطر اینکه کسی در آن بانک سپرده گذاری کرده حق ندارند امتیاز خاصی در زمینه پرداخت تسهیلات برای او در نظر بگیرند اما در بیمه های عمر شخص میتواند بعد از 2سال پرداخت حق بیمه به میزان 90درصد اندوخته خود بانرخ سود5 تا 9 درصد از شرکت بیمه وام دریافت کند.

پس شما به بیمه عمر نیاز داریداگر میخواهید بازنشسنگی رویایی داشته باشید و با آرامش خاطر زندگی کنید،اگر نگران دوران از کارافتادگی خود هستید،اگر دغدغه ی تامین آتیه خانواده را دارید و برای میخواهید برای آینده فرزندانتان پس انداز داشته باشید.

بنابراین درمی یابیم که بیمه عمر و تامین آتیه یک سرمایه گذاری چند بعدی است و برای هر خانواده ایرانی لازم است.

منابع در دفتر زریان موجود است.

تاريخ: ۱۳۹۵/۷/۲۹

لینک کانال ما در پیام رسان سروش

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:


آخرین اخبار   صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال