۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين - اِجُّمعَة ٤ شعبان ١٤٣٩
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
به دنبال اعتراضات ساکنان منطقه کوی بالا شهر:
 شهردار پیرانشهر کوتاه آمد

پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛ چند روز بعد از اعتراض جمعی از شهروندان ساکن در کوی بالا شهر پیرانشهر رئیس شورای اسلامی شهر پیرانشهر گفت: شهرداری پیرانشهر آماده صدور پروانه ساختمان به همشهریان واجد شرایط با 50 درصد تخفیف است.

به گزارش زریان؛ سلیم نادری، رئیس شورای اسلامی شهر پیرانشهر در گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار کردپرس گفت: شهرداری پیرانشهر آمادگی خود را برای اعطای پروانه ساختمان به ساکنین حاشیه شهر و افراد واجد شرایط با اقساط بلندمدت و همچنین اعمال تخفیف 50 درصدی اعلام می دارد.

وی ادامه داد: همیشه سیاست مجموعه شورای شهر پیرانشهر در دور چهارم گام برداشتن در راستای رفع مشکلات مردم بوده است و اکنون اگر در حاشیه شهر همشهریان ما نداشتن پروانه ساختمان را دلیل عدم ارائه خدمات اولیه از جمله گاز و یا آب آشامیدنی توسط ارگانهای خدمات رسان، عنوان میکنند کمی بی انصافی است چرا که مجموعه شورا و شهرداری همواره اعلام کرده و میکند که افراد واجد شرایطی که از نظر مالی در وضعیت نامناسبی هستند می توانند جهت اخذ پروانه ساختمان و طی نمودن مراحل قانونی به شهرداری مراجعه کرده تا مسئولان مربوطه در شهرداری با نهایت احترام و طی نمودن روند قانونی نسبت به اعطای پروانه ساختمان آنها با شرایط ویژه و کاملاً استثنائی اقدام کنند.

 نادری در پاسخ به این سوال که اگر شخصی از نظر مالی توانایی پرداخت کل مبلغ پروانه ساختمان را نداشته باشد تکلیفش چیست؟ گفت: بدون شک مجموعه شورا برای این موارد تمهیدات خاصی را در نظر گرفته است و بر همین اساس ما می توانیم به استناد مصوبه سال گذشته شورا که به امضای هر 9 عضو شورا رسیده است، با اقساط بلندت مدت 36 ماهه و همچنین اعمال تخفیفات ویژه از جمله 50 درصد نسبت به همکاری با مراجعه کنندگان اقدام کنیم.

رئیس شورای پیرانشهر ضمن اشاره به این موضوع که داشتن امکانات و همچنین ارائه خدمات به همشهریان عزیز حق قانونی و طبیعی آنان است، ادامه داد: ما از ارگانهای خدمات رسان بویژه اداره گاز شهرستان انتظار داریم که بر اساس بخشنامه سال گذشته اداره کل گاز استان نسبت به اعطای امتیاز گاز به مناطق محروم اقدام کنند هر چند که این موضوع از نظر درآمدی برای شهرداری ایجاد مشکل می کند اما سیاست کاری شورا و شهرداری در آغاز فصل بارش و سرما رعایت حال همشهریان عزیز و بهره مندی آنان از خدمات اولیه نظیر آب آشامیدنی و گاز خانگی می باشد.  

این عضو شورا در نهایت خاطر نشان شد: در جلسه ای که اخیراً با حضور نماینده شورا، شهردار، نماینده فرمانداری،معاون اداره گاز شهرستان و نماینده شرکت گازاستان در محل سازمان بازرسی استان برگزار شد مستند به نامه های موجود شهرداری، نطر شورا بر این بود که بدون محدودیت شهرداری ادارات خدمات رسان از جمله برق، آبفا و  گاز که قبلا بر اساس اجازه و مجوز شهرداری نسبت به توسعه شبکه گاز رسانی و  لوله گذاری در مناطق حاشیه شهر و... اقدام کرده بودند، میتوانند بدون مراجه به شهرداری کمافی السابق انشعابات خود را پس از اخذ هزینه امتیاز به متقاضیان واگذار نمایند اما ظاهراً اداره گاز مدعی شده است که بدون اخذ پروانه ساختمان اعطای امتیاز گازرسانی مقدور نمی باشد.

جمعی از شهروندان ساکن در کوی بالا شهر پیرانشهر روز چهارشنبه (5 آبان ماه ) در اعتراض به عدم اعطای پروانه ساختمان توسط شهرداری و همچنین عدم ارائه خدمات اولیه از جمله گاز و آب آشامیدنی اقدام به تجمع مسالمت آمیز و مسدود کردن جاده مرز تمرچین کردند که در نهایت با قول مساعد مسئولین شهر مبنی بر پیگیری خواسته های آنان و رفع مشکلات آنان به اعتراض خود پایان دادند.

تاريخ: ۱۳۹۵/۸/۸

لینک کانال ما در پیام رسان سروش

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:

 4 اسفندماه

7 فروردین ماه/یک ماه

آخرین اخبار   27 اسفندماه

15 فروردین/3ماهصفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال