۱۳۹۷ جمعه ۱ تير - اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
  خضری روند انتخاب فرماندار جدید پیرانشهر را تشریح کرد

پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ رسول خضری، روند انتخاب فرماندار جدید پیرانشهر را تشریح کرد وگفت: 5گزینه بومی را به وزارت کشور پیشنهاد داده است.

به گزارش زریان، دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار کردپرس در خصوص آخرین وضعیت معرفی فرماندار پیرانشهر گفت: سعی خواهد شد تا نسبت به معرفی و انتخاب فردی توانمند، با تجربه و دارای سابقه مدیریت در وزارت کشور بعنوان فرماندار پیرانشهر معرفی شود.

وی با تأکید بر این نکته که داشتن ویژگی تعامل با مردم و سایر نهادهای اجرایی و همچنین تکریم ارباب رجوع یکی از مسائل بسیار مهم برای انتخاب یک مدیر می باشد، ادامه داد؛ داشتن تعامل با مجموعه های فعال در سطح شهرستان از جمله معتمدین و دلسوزان شهر، مجموعه شورا و شهرداری، نماینده شهرستان، ادارات مختلف سطح شهر، نخبگان و سازمان های مردم نهاد و...، و همچنین آشنایی به بافت منطقه و شناسایی ظرفیت های شهرستان مرزی پیرانشهر از دیگر از آیتم های ضروری برای انتخاب و معرفی گزینه نهایی خواهد بود.

خضری اظهار داشت: فرماندار بعنوان شیخ الرئیس یک شهرستان نقش بسیار چشمگیری در تحکیم ارتباط مردم با مسئولان و خدمتگزاران اجرایی نظام خواهد داشت لذا شخصی که در این سمت انتخاب خواهد شد باید با اتخاذ تدابیر صحیح و بهره گیری از تجربه کاری خود سعی در از بین بردن فاصله مردم و مسئولان داشته باشد چرا که هر اندازه تعامل بین مسئولان اجرایی شهرستان و مردم بیشتر باشد به همان اندازه نیز شاهد رشد و ترقی شهرستان در ابعاد مختلف از جمله عمران و آبادانی خواهیم بود. 

این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود عنوان کرد: شخصی که بعنوان گزینه نهایی برای فرمانداری پیرانشهر انختاب خواهد شد باید با یک دید کاملاً مثبت و همراه با اعتدال به همه روستاها و دو بخش لاجان و مرکزی و نهایتا سطح شهرهای پیرانشهر و گردکشانه داشته باشد چراکه فرماندار نماینده قانونی دولت و شخص رئیس جمهور خواهد بود.

 خضری در پاسخ به این سؤال که آیا گزینه ی نهایی برای فرمانداری پیرانشهر بومی یا غیر بومی خواهد بود؟ پاسخ داد: بنده تمام تلاش خود را خواهم کرد که فردی بومی و توانمند و با تجربه کاری مفید در وزارت کشور جهت تصدی این پست انتخاب شود هر چند که با توجه به حساسیت های زیاد روی این موضوع و درخواست های مکرر مردم در این خصوص، بنده نسبت به معرفی و پیشنهاد 5 نفر افراد بومی به وزارت کشور اقدام کرده ام اما با توجه به شرایط قانونی شخص نماینده مجلس تنها بعنوان پیشنهاد دهنده افراد واجد شرایط اقدام خواهد کرد و در نتیجه معرفی فرد نهایی برای فرماندار یک شهرستان بر عهده وزارت کشور و استاندار ی هر استان خواهد بود.

نماینده مردم پیرانشهر تصریح کرد، امیدوارم که هر چه سریعتر نسبت به معرفی فردی با تجربه و بر اساس شایستگی تمام و داشتن حداقل 15 سال تجربه کاری مفید درسطح وزارت کشور جهت تصدی پست فرمانداری پیرانشهر اقدام شود

 

تاريخ: ۱۳۹۶/۶/۲۳

لینک کانال ما در پیام رسان سروش

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:


آخرین اخبار   

صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال