۱۳۹۷ دوشنبه ۱ مرداد - اِلأِثنين ١٠ ذو القعده ١٤٣٩
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
  دفاع از فضای سبز بوکان به سبک شهرداری/ فضای سبز بوکان حق شبکه بهداشت شد

پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ به دنبال درخواست شهرداری بوکان، کمیسیون ماده پنج با تغییر کاربری بخشی از پارک قله بوکان موافقت کرد و شبکه بهداشت و درمان بوکان اعلام کرد که حق به حق دار رسید.

به گزارش زریان به نقل ازکردپرس، بر اساس نامه رسمی که روز سه شنبه (27 دیماه) روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان روز سه شنبه (27دیماه) تصویر نامه موافقت کمیسیون ماده پنج با تغییر کاربری بخش از پارک قله را منتشر کرد.

براساس نامه منتشر شده در بند 1 صورتجلسه کمیسیون طرح تفصیلی شهر بوکان مورخ 28 آذرماه، با درخواست شهرداری بوکان برای تغییر کاربری بخشی از فضای سبز پارک قله به مساحت 506 مترمربع به کاربری درمانی جهت احداث مرکز بهداشت و درمان شماره 7 موافقت شده است.

 آنچه در این نامه قابل توجه است که درخواست تغییر کاربری بخشی از فضای سبز بوکان توسط شهرداری بوکان مطرح شده و موافقت با تغییر این کاربری به امضای بابک رستم پور شهردار بوکان و وجد قزلجی رئیس شورای اسلامی این شهر رسیده است.

 از طرفی دیگر بر اساس محتوای نامه منتشر شده، در تابستان امسال مقرر شده بود که در صورت تملک سه پلاک فوقانی در جهت شمال پارک جهت تغییر کاربری به فضای سبز، معوض فضای مزبورپیشنهاد، موافقت گردد. که این امر در مهرماه به شهرداری بوکان اطلاع داده شده بود اما به گزارش این نامه شهرداری در این خصوص اقدامی نکرده است.

تعلل و کوتاهی شهرداری بوکان و شورای شهر در حفظ فضاهای سبز بوکان در حالی صورت می گیرد که این شهر به اذعان خود مسئولان با کمبود شدید سرانه فضای سبز روبه رو است و سهم هر شهروندبوکانی از فضای سبز شهر به اندازه یک جفت کفش است.

از طرف دیگر کوتاهی شهرداری بوکان، سبب شده که شبکه بهداشت و درمان بوکان در کانال خود در تلگرام از تغییر کاربری فضای سبز بوکان با عنوان «حق به حقدار رسید» یاد کند. گویا از دید این شبکه فضای سبز بوکان حق آنها است نه شهروندان.

فروردین ماه امسال و در یک روزجمعه، شبکه بهداشت و درمان بوکان اقدام به تخریب و قطع درختان بخشی از پارک قله این شهر کردند که این امر واکنش شدید سعدی رادمنش شهردار وقت را به همراه داشت.

همزمان با اعتراض شهردار بوکان، فعالان محیط زیست و جمعی از وکیلان این شهر نیز با تخریب پارک قله مخالفت کردند و در دادگاه طرح شکایت کردند. درنهایت دادستانی حکم به توقف پروژه ساخت خانه بهداشت در پارک قله داد.

شبکه بهداشت و درمان بوکان نیز از قطع درختان عذرخواهی کرد و اعلام کرد منطقه " قله " يكى از مناطق كم برخوردار از نظر دسترسى مردم به مركزى بهداشتى به حساب مى آيد ، و اين ميتواند تهديدى باشد در حوزه سلامت.

شورای دور چهارم بوکان نیز در واکنش به انتقادت، یک مجموعه مستندات را منتشر کرد. بر اساس یکی از این مستندات در تابستان سال گذشته شبکه بهداشت و درمان از آن شورا درخواست کرده بود که "مستدعی است با عنایت به تخصیص مبلغ ده میلیارد ریال جهت احداث مرکز بهداشتی-درمانی شماره 7 شهری، دستور فرمائید نسبت به طرح موضوع واگذاری زمین به متراژ حداقل 600 متر مربع از زمین پیشنهادی در محل پارک قله، در جلسات آن شورای محترم اقدام و نتیجه را جهت اقدامات بعدی به این شبکه اعلام فرمایند".

حال سئوال این است که آیا شبکه بهداشت و درمان بوکان به جای تخریب پارک قله نمی توانست از محل 10 میلیارد ریال اعتبار جهت احداث مرکز بهداشتی-درمانی شماره 7 شهری مکان مناسبی را در منطقه قله که قیمت زمین ارزش پایین دارد، خریداری کند.

تاريخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

لینک کانال ما در پیام رسان سروش

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:


آخرین اخبار   صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال