۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير - اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 شهرداری مهاباد ۲۰۰ میلیون تومان اضافی به شرکت چی چست پرداخت کرده است

پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد گفت: اظهار داشت: اضافه پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیون تومان به شرکت چی چست (پیمانکار چند دهنه پل در سال های قبل) نیز مطرح است.

به گزارش زریان، ابراهیم کریمی سخنگوی شورای شهر مهاباد سه شنبه (15 اسفند) درهشتمین جلسه کمیته مطالبات شهرداری و شورای اسلامی شهر گفت: جایگاه کارکردی شورا و شهرداری عوض شده و در حال حاضر شهردار مهاباد باید به جای شورا پاسخگو باشد. همچنین پرداخت حقوق پرسنل نیز وظیفه ی شهردار است نه شورای اسلامی اما سکوت مجموعه ی شهرداری ما را مجبور کرده که به جای شهردار پاسخگو باشیم. باید همه در جایگاه خود به وظیفه ی قانونی خود بپردازند.

وی افزود: عدم وصول مطالبات اصلی ترین مشکل در راه پرداخت حقوق پرسنل است که در صورت وصول مطالبات، شهرداری نسبت به پرداخت حقوق اقدام خواهد کرد.

سامان راهنما خزانه دار شورای شهر نیز گفت: گسستگی خاصی بین واحدهای مالی در شهرداری وجود دارد البته در نظر داریم تا روندهایی برای ساماندهی آن نیز تعریف کنیم تا تا به هدف مورد نظر برسیم در چند ماهه گذشته سعی شده است تا مطالبات شهرداری شفاف سازی شده و اسناد پرداختی شهرداری نیز به صورت مکتوب دسته بندی شود.

وی افزود: یکی از اهداف مهم کمیته مطالبات شهرداری، پیگیری طلب شهرداری از اشخاص حقیقی و حقوقی که طی سالهای گذشته هیچ اقدامی جهت وصول آن صورت نگرفته است. علیرغم اینکه بی انضباطی و نابسامانی مالی در بدنه شهرداری وجود داشته و دارد روندهای جدیدی را تعریف کردیم و در سیستم شهرداری پیگیری نمودیم و آمار مستدلی نیز به دست آوردیم.

راهنما ادامه داد: با پیگیری و برنامه ریزی صورت گرفته گسستگی را به حداقل رساندیم و تعداد اسناد پیگیری، به طور چشمگیری پایین آمده است، اتفاق خوبی که در این دوره شایان ذکر است برای اولین بار از حسابرس گرید A که جزو شرکتهای برتر کشور است در شهرداری استفاده می شود.

خزانه دارشورای اسلامی شهرگفت: درشش ماهه دوم سال 96 تا 10 اسفند ماه، 14 میلیارد و 113 میلیون تومان درآمد شهرداری مهاباد بوده  که یک میلیارد و دویست میلیون تومان آن به صورت غیر نقدی و 12 میلیارد و  800 میلیون تومان نقدی بوده است . در مجموع 8 میلیارد و 500 میلیون تومان حقوق پرسنل پرداخت کردیم و مابقی هزینه های جاری و معوق بوده است. البته نزدیک به 80 درصد درآمد نقدی ما برای پرداخت حقوق پرسنل شهرداری بوده است .

راهنما تاکید کرد: ساماندهی و وصول مطالبات باید در راس امور قرار بگیرد. موردی که در در سالهای گذشته به صورت کارشناسی انجام نشده و باید وصول مطالبات مصوب شود و به صورت تقسیط حاصل شود.

در ادامه سخنگوی شورای شهردر خصوص شرکت (چی چست) اظهار داشت: اضافه پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیون تومان به شرکت چی چست (پیمانکار چند دهنه پل در سال های قبل) نیز مطرح است و اذهان عمومی از مسئولان وقت واحدهای مختلف می خواهند در این مورد پاسخگو باشند.

شیرین برادری مسئول واحد حقوقی شهرداری مهابادد نیز گفت: طی جلساتی با شرکت چی چست به توافقاتی دست یافتیم و شرکت مذکور خود اضافه دریافت در این پروژه ها را قبول کرده و اعلام نموده است تا حاضر است یک واحد اداری که در جریان یکی از معاملات از شهرداری دریافت نموده است به قیمت کارشناسی بعلاوه ۵ میلیون تومان مابه التفاوت را به شهرداری برگرداند. از این رو امیدواریم این موضوع سریعا به نتیجه رسیده و ظرف چند روز آینده نتیجه مطلوب در این مورد اخذ گردد.

برادری تاکید کرد: اصرار شهردار و واحد حقوقی بر تسویه نقدی این مطالبه شهرداری است ولی در صورت عدم تمکین شرکت چی چست بر تسویه نقدی، هر چه سریعتر نسبت به ارزش گذاری ملک مذکور و تسویه مبلغ مورد بحث اقدام خواهد شد.

در پایان ریاست جلسه اهم مصوبات کمیته مطالبات شهرداری و شورای اسلامی شهر را مطرح کرد  و گفت: شرکت چی چست مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی را تحویل شهرداری نماید . واحد عمران شهرداری و امور مالی بدون مفاصای حساب بیمه ، نسبت به تسویه حساب با پیمانکار اقدام نماید. همچنین شهرداری از مستاجرین ۳۳ مورد دکه سطح شهر جهت تسویه بدهی نامبردگان دعوت به عمل آورد .

 

راهنما ادامه داد: شهرداری هرچه سریعتر با مجمع امور صنفی ، شهرسازی تشکیل جلسه دهد و نسبت به تعریف روند برای وصول مطالبات اصناف اقدام نماید .همچنین در جلسه آتی کمیته شهرداری نسبت به تهیه لیستی از کلیه مغازه های سطح شهرکه در مالکیت شهرداری است ولی بصورت سرقفلی واگذار گردیده است؛ نسبت به بدهی آنها اقدام کند و شهرداری سامانه ی ارسال پیامکی جهت اعلام مبلغ بدهی خودروها با همکاری راهنمایی رانندگی را در دستور کار قرار دهد.

 

 

 

 

تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶

لینک کانال ما در پیام رسان سروش

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:


آخرین اخبار   صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال