۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير - اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
شهردار مهاباد خبر داد::
 شهرداری مهاباد برای پرداخت حقوق کارمندان قرض کرد/ دارایی از پتروشیمی مهاباد طرح دعوا کرد

پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛ شهردار مهابادگفت:شهرداری مهاباد برای پرداخت حقوق کارمندان قرض کرد و اداره دارایی از پتروشیمی مهاباد طرح دعوا کرد.

به گزارش زریان به نقل از کردپرس، کامران علیزاده آذر شهردارمهاباد شنبه 26( اسفند) در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه گفت: با یکی از بانکها تفاهم نامه جهت دریافت تسهیلات منعقد شده این میزان تسهیلات ۶ میلیارد تومان است که از اول فروردین ماه نهایتاً اردیبهشت ماه حقوق پرسنل به صورت ماهانه پرداخت می شود.

پرداخت حقوق پرسنل با وام بانکی

علیزاده آذر افزود: پیشتر شهرداری مهاباد درخواست وام ۱۵ میلیاردی داده بود اما این درخواست مورد موافقت قرار نگرفت و توافق حاصل نشود اما از اواخر فروردین ماه اولین حقوق پرسنل به صورت وام بانکی پرداخت خواهد شد، البته با این میزان تسهیلات دریافتی، در صورت پرداخت اضافه کاری برابر سه ماه حقوق پرسنل خواهد بود و بدون اضافه کاری برابر ۶ ماه حقوق است.

وی ادامه داد: روزهای ۲۷ و ۲۸ اسفند ماه نیزحداقل یک ماه و حداکثر دو ماه حقوق معوقه را به حساب کلیه پرسنل واریز می‌کنیم زیرا اولویت شهرداری در آخر سال پرداخت حقوق کامل ماهانه پرسنل است  و اضافه کاری بصورت معوقات ذخیره خواهد شد و طی دو الی سه ماه یک بار پرداخت می شود.

 از زمان آغاز به کار بنده به عنوان شهردار، بیشترین تاکید بنده بر شفاف سازی مالی بوده اما در این میان خیلی ها راضی نیستند که این شفاف‌سازی صورت بگیرد و این مورد را می توان از طریق آمارهای متفاوتی که در خصوص وضعیت مالی شهرداری مهاباد تاکنون اعلام شده تشخیص داد.

بی انضباطی مالی

وی افزود: بی انضباطی شدید مالی در شهرداری مهاباد وجود دارد در خصوص پول هایی که وارد سیستم شهرداری شده و حقوق پرداخت شده پرسنل می‌توان آمار دقیقی را ارائه داد اما در خصوص سایر اموال شهرداری آمار قابل استنادی موجود نیست.

شهردار مهاباد تاکید کرد: با مشاهده ی لیست افراد شاغل در شهرداری متوجه خواهیم شد که نورچشمی ها در شهرداری حضور دارند زیرا سیستم استخدام در شهرداری در سنوات قبل و حتی قبل از شوراهای اسلامی به صورت آزمون های استخدامی نبوده و این مورد در خصوص همه ادوار شهردارهای مهاباد وجود دارد اما بعد از شکل گیری شوراها اتهامات متوجه ادوار مختلف شورا شد.

مازاد نیرو

علیزاده آذر گفت: در حال آذر ۹۷۵ نفردر اوج فصل کاری پرسنل شهرداری را تشکیل می‌دهند که قطعاً با مازاد نیرو روبه رو هستیم.

وی ادامه داد: از شهریور ماه و آغاز به کار شورای دور پنجم حقوق فروردین و اردیبهشت پرداخت شد و حقوق 5 ماه نیز به صورت معوقه باقی مانده بود.

شهردار افزود: حقوق خرداد، تیر، مرداد و آذر به صورت کامل پرداخت شده و  تنها در شهریور ماه 434 میلیون تومان بابت حقوق پرسنل خدماتی پرداخت شد و در حال حاضر حقوق کامل ماههای اسفند، بهمن، مهر، آبان و اضافه کاری های آذر و دی ماه پرداخت نشده است.

علیزاده آذر گفت: در مجموع حقوق پرداختی شهرداری تا کنون 11 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده  و 8 میلیارد و 300 میلیون تومان حقوق معوقه باقی می ماند که در ماههای آینده به صورت کامل پرداخت می شود و مشکلی در خصوص بیمه ی پرسنل نیز وجود ندارد.

اخطاریه به ادارات

وی در خصوص کمیسیون مطالبات شهرداری اظهار داشت: تا کنون جلساتی در خصوص کمیسیون مطالبات شهرداری برگزار شده و مشخص شده که بالغ بر ۹۰ درصد ادارات سطح شهر به شهرداری مهاباد بدهکارند و که تاکنون دوبار اخطاریه صادر شده اما ادارات از پرداخت آن سر باز می‌زنند.

علیزاده آذر تاکید کرد: بعد از تعطیلات عید اخطاریه سوم نیز ارسال می شود در صورت عدم پاسخ دهی، مطابق کمیسیون ماده 1۷۷ شهرداری جهت تسریع روند پیگیری حق و حقوق شهرداری به صورت قانونی با بدهکاران برخورد خواهد شد.

وی مشارکت مردم در پرداخت عوارض را بسیار پایین دانست و ادامه داد: شهر مهاباد شهری فرهنگی است اما میزان عوارض در مقایسه با ۴۴ هزار خانواری که در سیستم شهرسازی شهرداری ثبت شده اند، بسیار ناچیز است.

طرح دعوا اداره دارایی از پتروشیمی مهاباد

شهردار مهاباد در پایان با اشاره به طرح دعوای اداره دارایی از پتروشیمی مهاباد گفت: به منظور عدم پرداخت ارزش افزوده پتروشیمی به شهرداری مهاباد با عنوان فرار مالیاتی، دارایی مهاباد از پتروشیمی طرح دعوا کرده است. همچنین بابت 1 درصد آلایندگی ها پتروشیمی باید مبلغی را به شهرداری مهاباد بپردازد که این مجتمع صنعتی از ابتدای سال 96 گواهینامه ی ایزوی محیط زیستی دریافت کرده و در حال حاضر از پرداخت این 1 درصد بابت آلایندگی به شهرداری خوداری می کند. اما از نیمه ی دوم سال 94 تا ابتدای سال 96 که گواهینامه وجود نداشت، بابت آلایندگی موظف به پرداخت این مبلغ به شهرداری مهاباد است.

در نیمه دوم سال ۹۶ پروژه عمرانی جدیدی تعریف نشد

شهرداری مهاباد تصریح کرد: شهرداری مهاباد۹۰ سال عمر دارد اما مدت یک ماه است که سیستم اتوماسیون اداری آن راه اندازی شده و تغییر و تحول در ساختار آن در حال شکل‌گیری است. سیستم بایگانی شهرداری نیز بیشتر به شیوه سنتی انجام می گرفت اما در راستای تغییر و تحولات سیستمی بخش بایگانی نیز به صورت مکانیزه انجام می‌گیرد و در سه ماه آینده کلیه بایگانی های شهرداری به این سیستم متصل خواهد شد.

وی در خصوص پروژه های عمرانی سال ۹۶ گفت: در نیمه دوم سال ۹۶ پروژه عمرانی جدیدی تعریف نشد اما پل عابر پیاده روی رودخانه پشت زندان مهاباد در دو ماهه دوم سال ۹۷ به اتمام خواهد رسید، همچنین مبلمان طراحی و اجرای فضای سبز و پارک آزادگان و جانبازان بر عهده ی شهرداری است که در حال انجام است. علاوه بر این موارد طی قراردادی که با منابع طبیعی منعقد شده ۲۲ هکتار برای کاشت و ایجاد نهالستان همچنین ۲۰ هکتار در کوه خزایی جهت جنگل کاری با هدف کمپ گردشگری در مهاباد اجرا خواهد شد.

علیزاده آذر تاکید کرد: برای سال ۹۷ پروژه عمرانی به دلیل میزان بودجه محدود تعریف نشده اما به صورت امانی ساماندهی رودخانه مهاباد به شیوه بومی برای ساحل سازی بدون تغییردر حریم و بستر رودخانه انجام خواهد گرفت. همچنین طرح ساماندهی مجموعه تفریحی و گردشگری کوه داشا مجید در نیمه اول سال ۹۷ طراحی آن به پایان خواهد رسید و با اخذ بودجه اجرا خواهد شد. ۵۰ هزار تن قرارداد آسفالت معابر نیز به مزایده گذاشته شد شده است و ساماندهی پارک بانوان نیز در برنامه قرار دارد.

احداث پارک آبی با سرمایه گذاری خارجی کلنگ زنی می شود

 وی افزود : احداث پارک آبی با سرمایه گذاری خارجی همچنین یک هتل سه ستاره که در سال ۹۷ کلنگ‌زنی خواهد شد و سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار مهاباد گفت: مغازه های پروژه ی مجتمع تجاری ساحل به مزایده گذاشته شده که نوبت اول به پایان رسیده و مرحله دوم آن به زودی آغاز می شود در افق این مزایده درآمد حاصل از آن ۶ تا ۷ میلیارد تومان برای شهرداری که به صورت مرحله ای به حساب شهرداری واریز می شود همچنین افزایش ارزش افزوده در سال آینده نیز می توانند برای شهرداری مهاباد مطلوب واقع شود.

 

 وی ادامه داد: چند پروژه اساسی شهری با کمک بخش خصوصی در برنامه است که شامل فروش مغازه های تره بار و مجتمع تجاری تاناکورا است و درآمد پایداری برای شهرداری محسوب می شود.

طراحی و اجرای نادرست مجتمع  تاناکورا

شهرداری مهاباد با اشاره به مجتمع تاناکورای مهاباد گفت: طراحی و اجرای نادرست مجتمع  تاناکورا از ابتدا تاکنون مشکل‌ساز بوده البته در دو ماه اخیر ساماندهی معابر در آن انجام گرفته و این اقدامات به صورت پله ای انجام خواهند گرفت و دو مامور شهرداری نیز در محل نظارت کامل در امور را برعهده دارند.

 وی ادامه داد: در راستای ایمنی اطفای حریق با هزینه شخصی مغازه‌داران مجتمع تاناکورا از ۹۰۰ مغازه تاکنون برای ۵۰۰ مغازه کپسول آتش نشانی تهیه شده و هر مغازه دار موظف شده که ایمنی های آتش نشانی را رعایت کنند در غیر این صورت اجازه باز کردن مغازه به آنها داده نخواهد شد.

علیزاده آذرتاکید کرد: برای مجتمع تاناکورا طراحی نقشه کامل تاسیسات هوشمند استاندارد سیستم اطفاء حریق با اعتبار یک میلیارد و نیم در دست اجرا است و بعد از تعطیلات اجرایی خواهد شد.

تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۲۷

لینک کانال ما در پیام رسان سروش

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:


آخرین اخبار   صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال