۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير - اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در دیدار نماینده بوکان با سردار اشراقی تشریح شد:
 مجروح حواشی بازی سردار با کُلت زخمی شده است/ تیم حقیقت یاب به بوکان اعزام می شود

پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ دکتر محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان خواهان تشکیل کمیته‌ی حقیقت‌یاب در رابطه با حادثه‌ زدو خورد بین هواداران سردار و نیروی انتظامی در ورزشگاه پنج هزار نفری این شهر شد.
  به گزارش زریان؛ کانال رسمی نماینده بوکان گزارش داد:

دکتر محمد قسیم عثمانی، نماینده‌ مردم فرهیخته‌ بوکان در مجلس، امروز در دیدار با معاون حقوقی نیروی انتظامی کل کشور با بیان اینکه گزارش‌های نیروی انتظامی بوکان نباید ملاک عمل قرار گیرد، خواستار تشکیل تیم ویژه‌ حقیقت‌یاب در تهران و اعزام آن برای بررسی موضوع حادثه ورزشگاه خاتم‌الانبیاء بوكان شد.

امروز پنجشنبه، دکتر عثمانی تنها چند روز پس از پایان تعطیلات سال نو و در یکی از نخستین دیدارهای خود در سال جاری به ديدار معاون حقوقی نیروی انتظامی كشور رفت.

در اين ديدار ابتدا دكتر عثمانى از زحمات نيروى انتظامى طى سال گذشته و تعطيلات نوروزى جارى تشكر كردند و كمبود منابع مالى ناجا و وضعيت نامناسب مالى و معيشتى نيروى انتظامى را يادآور شده و به تلاشهاى خود در جهت تقويت بنيه مالى و تجهيزاتى ناجا در مجلس اشاره نمودند.

در ادامه دكتر عثمانى از مديريت مقتدر ناجا در كشور، استان و شهرستان بوكان تقدير نموده و گفتند كه حيف است اين همه توانمندى مديريتى و زحمات بى شائبه نيروهاى خدوم ناجا با رفتار نسنجيده چند نيروى بى تجربه خدشه دار شود.

دكتر عثمانى با اشاره به حوادث ورزشگاه خاتم الانبياء بوكان گفتند كه عامل اين حادثه ناگوار را بايد در برخورد نامناسب چند نفر جستجو كرد كه به صورت دسته جمعى يك جوان را كه لباس كردى بر تن داشت، مورد ضرب و شتم غيرقانونى و بى رحمانه قرار داده بودند.

دكتر عثمانى افزود؛ قبل از بازى تماشاگران خونگرم و فهيم با سردادن شعارهايي عليه اردوغان فاشيست جنايات تركيه را در كشتار مردم بى دفاع كُـرد سوريه محكوم كرده بودند و امتياز بازى خانگى تيم محبوب شان را از دست رفته ديده بودند و در چنين شرايطى يكى از تماشاچيان احساساتى وارد محوطه مى شود كه چندين نفر از نيروهاى انتظامى در اوج بى تدبيرى در جلوى ديدگان چند هزار نفر تماساگر، وى را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند كه اين رفتار باعث تهييج تماشاگران و ورود تعداد زيادى از تماشاگران به داخل زمين شده بود كه در اين شلوغى و ازدحام جمعيت برخوردهايي نيز صورت گرفته بود.

در اين ميان تعدادى از تماشاگران و نيروهاى انتظامى مصدوم و دو نفر نيز مجروح شده كه جراحت يكى از آنان در اثر شليك اسلحه كمرى بوده است.

وى افزود؛ هر چند تماشاگران نبايد به داخل زمين ورود پيدا مى كردند ولى اين رفتار تماشاچيان در اثر رفتار نادرست چند مأمورى صورت گرفته كه بصورت دسته جمعى يكى از جوانان را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند.

سردار اشراق نيز ضمن تشكر از حمايت هاى دكتر عثمانى از نيروى انتظامى در كميسيون شوراها و امور داخلى و مجلس شوراى اسلامى، از قدردانى و تلاش هاى ايشان تشكر نمود و حادثه ورزشگاه خاتم الانبياء را تلخ خواند.

وى افزود؛ بر اساس گزارش دريافتى، نيروى انتظامى از بازيكنان تيم حريف حراست نموده اند و اصولا نيروى انتظامى اسلحه كُلت در اختيار نداشته اند ولى فرد مجروح با اسلحه كُلت مورد اصابت قرار گرفته كه اين موضوع در حال بررسي است و قطعاً با متخلفين برخورد خواهد شد.

دكتر عثمانى در پايان گفت؛ گزارشاتى كه توسط نيروى انتظامى بوكان تهيه شود نمى تواند ملاك عمل قرار گيرد بلكه بايد تيمى از تهران براى بررسي اين حادثه تلخ از تهران به منطقه اعزام شود تا واقعيت موضوع بدون هرگونه سوگيرى مشخص و با مأمورينى كه خطا كرده و به جايگاه ويژه نيروى انتظامى و فرمانده آگاه آن نزد افكار عمومى خدشه وارد نموده و حقوق شهروندى تعدادى از همشهريان بوكانى را مورد تعرض قرار داده اند، برخورد قاطع و قانونى صورت گيرد نه اينكه نيروى انتظامى با تماشاچيان برخورد و آنان را مورد تعقيب قرار دهند و قطعاً بنده در كميسيون شوراها و امور داخلى نيز اين موضوع را مورد پيگيرى قرار خواهم داد و بر حسب وظيفه از حقوق شهروندان خود به هر قيمتى كه شده، دفاع خواهم نمود.

سردار اشراق نيز در پايان وعده دادند يك تيم ويژه براى بررسي دقيق موضوع، به بوكان اعزام نمايند و گفتند كه بر اساس گزارش اين تيم، تصميمات لازم اتخاذ مى گردد.

در حاشيه اين ديدار دكتر عثمانى به ضرورت ايجاد پليس راه در بوكان اشاره نمود كه سردار اشراق وعده دادند آنرا پيگيرى و در سال ١٣٩٧ آن را به نتيجه برسانند.

تاريخ: ۱۳۹۷/۱/۹

لینک کانال ما در پیام رسان سروش

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:


آخرین اخبار   صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال