۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير - اِلأِثنين ٣ ذو القعده ١٤٣٩
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 آیا آمار گردشگران نوروزی مهاباد واقعی است؟

پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ از 28 اسفند 1396 تا 13 فروردین امسال، 346 هزار گردشگر نوروزی از شهر 237 هزار نفری مهاباد دیدن کرده اند که با یک حساب و کتاب ابتدایی غیرواقعی بودن این آمارها در ذهن متصور می شود.

به گزارش زریان،آرش شهابی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهاباد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:346 هزار و 269 گردشگر و میهمان نورورزی از جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و دست ساز این شهرستان از 28 اسفند 1396 تا 13 فروردین امسال دیدن کردند.

به عبارتی، در 15 روز تعطیلات عید، روزانه 23هزار گردشگر و میهمان نوروزی  از جاذبه های مختلف مهاباد بازدید کردند و به گفته شهابی تعداد گردشگران مهاباد نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد افزایش پیدا کرده است.

بر این اساس جمعیت مهاباد در 15 روز گذشته 109هزار نفر افزایش داشته است. اگر میانگین تعداد سرنشین هر خودرو را سه نفر در نظر بگیریم، روزانه 7 هزار 695 خودرو وارد این شهر شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهاباد در خصوص گردشگرانی که در تعطیلات عید در این شهر اقامات داشته اند نیز گفت: امسال اقامت در مهاباد نیز 1.84 برابر بیشتر شده و به 48 هزار و 800 نفر رسیده است.

به عبارتی دیگر روزانه 3هزار و 253 گردشگر در سه هتل، هفت مهمانسرا، 184 اتاق مدرسه با امکانات ویژه و خانه معلم با 124 تخت اسکان داده شده اند.

اگر تعداد اتاقهای اسکان گردشگران در مهاباد را به صورت دست بالا   700 اتاق در نظر بگیریم، روزانه در هر اتاق 5 مسافر اقامت داشته است آنهم به شرطی که هر مسافر یک روز بیشتر از اسکان نداشته باشد.

تاريخ: ۱۳۹۷/۱/۱۴

لینک کانال ما در پیام رسان سروش

نظر کاربران
تحصیلات من در حد دکترای مدیریت است.سالها نیز ممیز سیستم های مختلف بوده و هستم.کدام آمار در کشور ما حداقل در زمینه ارائه خدمات صحیح است؟ من قسم می خورم هیچکدام.
لذا همه دنبال این ضرب المثل هستیم که میگوید:
گر خواهی نشی رسوا همرنگ جماعت شو
وقتی که در وقت خود ...... به آحاد ملت ااز رسانه های ملی ابلاغ می شود آماری ندهید که دولت را ضعیف جلوه دهد، مسئولین به مو بند غیر متخصص غیر ..... ما مگر چاره ای غیر از آمار سازی میبینند؟
اینهم از همانهاست.
نوشته شده توسط تنیا احمدی در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۶

من ارشد امار هستم این گونه امار دادن وسرشماری صد در صد غلط است
ودرروز شاید 1000 ماشین با میانگین 3 نفر به مهاباد سفرر کرده باشند که در مجموعد16 روز میشود48000 نفر
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۵

من خودم شخصا یکی از پارکینگ های بغل تاناکورا را تماشا کردم ماشین های باشماره مهاباد بالغ بر 70 درصد بودند پس این امار واعقیت ندارد ولی شاید روزی حدود 5000 نفر وارد مهاباد شده باشد
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۵

با سلام من مهابادی نیستم ولی گیرم این خک مهمان رفته اونجا شما اگه ناراحت هستید به جای ناراحتی و ...باید فکر کنید چه عواملی باعث جذب این هم مسافر به مهابلد شده نه دنبال توجیهات دیگر این پسندیده نیست باید خوشحال هم باشید اقتصاد یک شهر کوردنشین داراد رونق می گیرد اصلا این خبرتان جالب نبود بوی .....
نوشته شده توسط امیر در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۴

دڵتان بتۆقێ
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۴

باسلام اگر باور ندارید تشریف میاوردید مهاباد تا ازنزدیک میدیدد که چه تراکم وترافیکی در بازارچه ها تاناکورا ورستورانها وپمب بنزینها وجود دارد حالا که تعطیلات نوروزپایان یافته پنجشنبه جمعه ها تشریف بیارید میبینید چه خبره در ضمن اصالت وریشه و فرهنگ شهری مانند مهاباد با سایر شهرها قابل مقایسه نیست ,مهاباد یاد اور خاطرات خوشایند گذشته میباشد مهاباد اگر شهر کوچکی است ولی یک دنیا معنا در نهان دارد
نوشته شده توسط محمد در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۴

مشخصه فقط پز دادانه. کاملا غیر واقعی هست. الکی خودشون رو گنده می کنند! بله ممکنه گردشگر زیادی بهش ورود پیدا کرده باشند اما نه 346 هزار نفر!!!!! مزحکه
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۴
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:


آخرین اخبار   صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال