۱۳۹۶ چهارشنبه ۹ فروردين - اِلأَربِعا ١ رجب ١٤٣٨
11اسفندماه رونمایی شد

مهاباد
ئاسو به صف منتقدان «همایش ماموستا هیمن» پیوست
پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛ یک هفته از همایش منطقه ماموستا هیمن در مهاباد می گذرد و صف منتقدان این همایش با حضور ماموستا ئاسو طویل تر شده و وی اعلام کرد که این همایش از جنبه علمی موفق نبوده است.
۱۳۹۵/۷/۷ :تاريخ

به بهانه برگزاری همایش ماموستا هیمن
زوایای شعر و سبک ماموستا هیمن به روایت یکی از شاگردانش
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ در حاشیه همایش منطقه ماموستا همین که در تالار وحدت شهرداری مهاباد برگزار شد خبرنگار کردپرس گفت وگویی با اسماعیل پاکزاد متخلص به سمکۆ از هنرمندان پیشکسوت مهابادی داشته است. پاکزاد که در عکس این خبر اولین نفر از سمت چپ است، در نوجوانی شاگرد استاد ‌هێمن بوده و بارها در کلاس درس ایشان حاضر شده است. در این گفت وگو که به شرح زیر است زوایای مختلف شعر و سبک هێمن بررسی شد.
۱۳۹۵/۷/۶ :تاريخ

چرا مهاباد در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی حضور نداشت؟
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی در ارومیه در حالی معرفی شد که مهاباد در این جشنواره حضور نداشت ونیمکت به کارگردانی کیانوش فتاحی از بوکان و شکایت به کارگردانی سامی حبیب پناه از پیرانشهر نیز دست خالی برگشتند.
۱۳۹۵/۷/۶ :تاريخ

انتقاد مشابه سه شخصیت علمی و ادبی از همایش ماموستا هیمن
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ همایش منطقه ای ماموستا هیمن در حالی به کار خود در مهاباد پایان داد که سه شخصیت علمی و ادبی نقد مشترکی را به این همایش وارد کردند.
۱۳۹۵/۷/۴ :تاريخ

همایش ماموستا هیمن از نگاه یک جامعه شناس
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ دکتر «مسعود بیننده» جامعه شناس گفت: همایشهایی چون همایش ماموستا همین تنها در صورتی که قادر باشند به شیوه ای صحیح با نسل جدید ارتباط برقرار کنند می توانند موفق تلقی شوند و از این طریق به آگاهی بخشی تاریخی و فرهنگی درهمین راستا اقدام کنند.
۱۳۹۵/۷/۳ :تاريخ

انتقادات شدید مدیر مسئول موسسه ادب بوکان از برگزار کنندگان همایش منطقه ای هیمن
پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛ «مصطفی ایلخانی زاده» مدیر مسئول موسسه آموزش زبان کردی و ادبیات کودکان ادب در یادداشتی از برگزار کنندگان همایش منطقه ای هیمن به شدت انتقاد کرد.
۱۳۹۵/۷/۳ :تاريخ

مهاباد از جشنواره تئاتر کردی به جشنواره بین المللی فجر راه پیدا کرد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ مقام اول بهترین نمایش جشنواره تئاتر کردی سقز به نمایش «چریکە چیای هاڵۆز» از مهاباد تعلق گرفت و این نمایش به همراه دوایین شه رکه ی فه رمانده پیف" به دبیرخانه سی و پنجمین جسنواره بن المللی تئاتر فجر معرفی شد.
۱۳۹۵/۷/۳ :تاريخ

پاسخی به انتقادات عوامانه به همایش استاد هیمن /احمد غلامی*
* این یادداشت به قلم «احمد غلامی» دانشجوی دکتری جامعه شناسی اجتماعی و توسعه ی دانشگاه تبریز و دبیر دبیرستانهای بوکان نوشته شده و در اختیار زریان قرار گرفته است.
۱۳۹۵/۷/۲ :تاريخ

در مهاباد برگزار شد
یک روز ادیبان کردستان ایران برای ماموستا هیمن + تصویر
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ اولین همایش منطقه ای استاد محمد امین شیخ الاسلامی معروف به هێمن، با حضور شاعران و ادیبان پنج استان کردنشین در مهاباد برگزار شد.
۱۳۹۵/۷/۲ :تاريخ

گلوگاه تنفسی مهاباد تهدید شد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ قطع کردن درختان چنار در محوطه سد مهاباد که از آنها تحت عنوان گلوگاه تنفسی شهر یاد می شود، توسط اداره ی امور آب این شهرستان، اعتراضات فعالان محیط زیستی را به دنبال داشته است.
۱۳۹۵/۶/۳۱ :تاريخ

دستکاری نظر سنجی در صداو سیمای مهاباد صدای مردم بوکان را درآورد+ فیلم
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ شب سه شنبه (30 شهریورماه) نظر سنجی برنامه"گه ره لاوژه " که از صداو سیمای مرکز مهاباد پخش می شود دستکاری شد تا هنرمند بوکانی بازنده شود.
۱۳۹۵/۶/۳۱ :تاريخ

سرنوشت زائر مفقوده شده مهابادی اعلام شد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ چند روز قبل خبرگزاری مهر گزارشی را منتشر کرد و در آن آن به بلاتکلیفی و چشم‌انتظاری خانواده «عبدالناصر پیروتی» زائر مهابادی حج ۹۴ پرداخته شده بود.
۱۳۹۵/۶/۳۰ :تاريخ

جزئیات معماری جدید مقبره الشعرای مهاباد تشریح شد
سرویس آذربایجان غربی- به دنبال انتقادات از پروژه بازسازی مقبره الشعرای مهاباد جزئیات معماری جدید این مقبره الشعرا اعلام شد.
۱۳۹۵/۶/۲۹ :تاريخ

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای مهاباد پاسخ می دهد
تخریب یا بازسازی مقبره الشعراء مهاباد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ مسئول کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مهاباد گفت: تخریب که در مورد این طرح به کار رفته است کلمه ای ناعادلانه است. در واقع هدف بازسازی و نوسازی بوده و به هیچ وجه تخریبی در این مکان صورت نگرفته است.
۱۳۹۵/۶/۲۷ :تاريخ

رئیس شورای اسلامی شهر مهاباد
همایش گرامیداشت استاد هیمن با حساسیت ویژه برگزار شود
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ رئیس شورای اسلامی شهر مهاباد گفت: همایش گرامیداشت استاد هیمن با حساسیت ویژه برگزار شود.
۱۳۹۵/۶/۲۵ :تاريخ

مشاور وزیر نفت خواستار تسریع در گاز رسانی به روستاهای مهاباد شد
پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛ مشاور وزیر نفت و نماینده وزارت نفت در طرحهای گازرسانی بیع متقابل مشاورز وزیر نفت خواستار تسریع در گاز رسانی به روستاهای مهاباد شد.
۱۳۹۵/۶/۲۵ :تاريخ

مقبرەالشعرای مهاباد و گواهی چشم و گوش/دکتر صلاح الدین خدیو*
*این یادداشت توسط «دکتر صلاح الدین خدیو» روزنامه نگار مهابادی نوشته شده و درکانال رسمی وی در تلگرام منتشر شد.
۱۳۹۵/۶/۲۴ :تاريخ

شمارش معکوس برای افتتاح بخش زایمان بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: ساخت بخش بلوک زایمان این مرکز در هفته پایانی شهریور ماه به اتمام می رسد.
۱۳۹۵/۶/۲۴ :تاريخ

تصفیه خانه آب شرب مهاباد سال آینده به بهره برداری می رسد
پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛ رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان مهاباد گفت: تصفیه خانه ی آب شرب مهاباد که به روش BOT با اعتبار 428 میلیارد ریال در حال احداث است، سال آینده به بهره برداری می رسد.
۱۳۹۵/۶/۲۴ :تاريخ

ضمن کسب سه مدال طلا
نوجوان مهابادی رکورد کشوری وزرنه برداری را شکست
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ «احمد احمد نژاد» ضمن کسب سه مدال طلای مسابقات قهرمانی وزنه برداری نوجوانان کشور، رکورد کشوری را شکست.
۱۳۹۵/۶/۲۳ :تاريخ


آخرین اخبار   صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال