۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر - اِلخَميس ٤ ربيع الاول ١٤٣٩

مهاباد
مهمترين عناوين روزنامه هاي دوشنبه
روزنامه‌هاي امروز کشور که تا ساعاتي ديگر بر روي کيوسک هاي مطبوعاتي قرار مي گيرند عناوين مهم خود را به موضوعات زير اختصاص دادند.
۱۳۹۱/۱۱/۹ :تاريخ

بررسی تاریخ شوراها با نیم نگاهی به شورای اسلامی بوکان/سلیمان فیضی*
نزدیک به یک قرن از تصویب اولین قانون انجمن های بلدیه در كشور ما ، تشكیل شوراهای اسلامی شهر وروستا می گذرد و در طول این صدسال همراه با فراز و نشیب های بوده است .
۱۳۹۱/۱۱/۸ :تاريخ

گزارش اختصاصی
ترکیه،سلفیها و ارتش آزاد؛ یک جبهه علیه کردهای سوریه
آژانس خبری – تحلیلی زریان؛ رسانه های خبری منطقه، از وارد شدن درگیرهای «سری کانی» به یازدهمین روز خبردادند. درگیری‌ها در این شهر کردنشین دیروز شنبه با حمله گروههایی از ارتش آزاد به شرکت «لیبی» و مقاومت نیروهای وابسته به شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک( ی.پ.گ) ادامه یافت.
۱۳۹۱/۱۱/۸ :تاريخ

تحریم‌های جدید پیش‌دستانه ایران علیه اروپا/
ایران فروش نفت و گاز را ممنوع کرد
سخنگوی وزارت نفت با تشریح تحریم‌های پیش دستانه نفت ایران علیه برخی از کشورهای اروپایی از ممنوعیت صدور محموله‌های نفت و میعانات گازی به کشورهای غربی خبر داد و گفت: ایران مجددا دومین تولید کننده نفت اوپک شد.
۱۳۹۱/۱۱/۸ :تاريخ

تشکیل ناتوی اسلامی به پیشنهاد ایران
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تشکیل سازمانی نظامی متشکل از نیروهای مسلح کشورهای اسلامی خبر داد.
۱۳۹۱/۱۱/۷ :تاريخ

گزارش اختصاصی زریان
جزئیاتی از زندگی و شخصیت قاتل سه زن فعال کرد در پاریس
آژانس خبری – تحلیلی زریان؛ بعد از آنکه پلیس فرانسه هویت متهم قتل سه زن فعال کرد در پاریس را اعلام کرد،رسانه های دنیا جزئیاتی از زندگی ویژگی های شخصیتی این متهمرا منتشرکردند.
۱۳۹۱/۱۱/۷ :تاريخ

افشاگری بانک مرکزی علیه نمایندگان آذربایجان غربی
آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ مطرح شدن و تصویب طرح «تحقیق و تفحص از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» توسط مجلس در هفته گذشته با افشاگری بانک مرکزی علیه نمایندگان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی همراه شد، افشاگری که واکنش نماینده های مجلس شورای اسلامی را به همراه داشت.
۱۳۹۱/۱۱/۷ :تاريخ

گزارشی تحلیلی از تلاش دولت فعلی برای «ماندن»
گزینه‌های انتخاباتی دولت چه کسانی هستند؟
دولت را می توان مهمترین جایگاه بروز و ظهور قدرت سیاسی دانست. از این رو هر دولتی که روی کار می آید، برای تداوم قدرت خود می تواند راهکارهای مختلف و متفاوتی را پیش بینی کند. جریان سازی، حزب سازی و زمینه سازی می تواند از جمله ابزارهای یک دولت برای تداوم حضور خود در قدرت باشد. در مطلبی که می خوانید پایگاه تحلیلی «دیدبان» در گزارشی به بررسی سناریوهای دولت فعلی در این خصوص پرداخته است.
۱۳۹۱/۱۱/۶ :تاريخ

کْردی که ترک از آب در آمد
آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ روزنامه ی «ذی اندی پندت»(The Independent ) بریتانی با تیتر درشت در صفحه ی اول دیروز خود نوشت: قاتل پاریس با "پ ک ک" در ارتباط نبوده است.
۱۳۹۱/۱۱/۵ :تاريخ

زن تک تیرانداز ارتش معارضین سوری + تصاویر
بعد از آنکه روزنامه ی نیویورک تایمز چندین عکس از زنانی را که در ارتش آزاد سوریه در نقاط ایست بازرسی و درگیریها با رژیم بشار اسد منتشر کرد، رویترز هم عسکی از یک زن تک تیرانداز در ارتش سوریه منتشر کرد.
۱۳۹۱/۱۱/۴ :تاريخ

95% مراجعه کنندگان به نماينده ها چه کسانی هستند؟
نايب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس خطاب به مديران اجرايي کشور تصريح کرد: براي آينده اين جوانان چه برنامه پايداري داشته يا دارند؟ چرا که بخش عمده و 95 درصد از مراجعان حضوري به دفتر من را جوانان جوياي کار و نيازمندان فقير مالي تشکيل مي‌دهند
۱۳۹۱/۱۱/۴ :تاريخ

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در دیدار با فعالان اقتصادی
توسعه اقتصادی راه مناسب مبارزه با قاچاق است
آژانس خبری- تحلیلی زریان ؛ نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در دیدار با فعالان اقتصادی سقز گفت: توسعه و رونق اقتصادی در مناطق مرزی یکی از راه‌های مناسب مبارزه با پدیده قاچاق است.
۱۳۹۱/۱۱/۲ :تاريخ

نماینده بوکان عضو ناظر بر یک هیات بودجه ای شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی قسیم عثمانی نماینده بوکان را به عنوان عضو ناظر بر هیات 3 نفره برای از میان برداشتن موانع موجود در راه تنظیم حساب ها و صورت حساب عملکرد سالانه بودجه کل کشور انتخاب کردند.
۱۳۹۱/۱۱/۲ :تاريخ

از مرگ "تورگوت اوزال" تا ترور زنان کُرد در پاریس/حسین معروف پور*
سال 1993 جنگ و مرگ بر کشور ترکیه بویژه شرق ، جنوب و استانبول این کشورسایه انداخته بود.کردها و ترک ها از آتش این جنگ خانمان سوز به ستوه آمده بودند. کسی جرات نداشت دم از صلح و پایان جنگ بزند.
۱۳۹۱/۱۰/۲۸ :تاريخ

عثمانی در تذکری به رئیس مجلس: یقینا صحبت‌های امروز احمدی نژاد درباره هدفمندسازی عامه پسند خواهد بود
نماینده مردم بوکان گفت: مباحث امروز درباره هدفمند سازی یارانه تخصصی نیست؛ بلکه برای توده‌ها سخن گفته خواهد شد و یقینا از روش‌های توده‌پسند استفاده خواهد شد.
۱۳۹۱/۱۰/۲۷ :تاريخ

محمد قسیم عثمانی در مصاحبه با روزنامه اعتماد
احمدی نژاد کمترین احترام برای نمایندگان مردم قائل نیست
آژانس خبری-تحلیلی زریان ؛ محمد قسیم عثمانی در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت: احمدی نژاد کمترین احترام برای نمایندگان مردم قائل نیست.
۱۳۹۱/۱۰/۲۷ :تاريخ

هدفمندی یارانه ها ، مسئله ای غیر سیاسی که سیاسی شد/محمد قسیم عثمانی*
اجرای هدفمندی یارانه‌ها یک ضرورت غیر قابل انکار و غیر قابل برگشت در اقتصاد کشور است و هر دولتی که بر سر کار بیاید باید هدفمندی یارانه‌ها را مطابق قانون استمرار ببخشد.
۱۳۹۱/۱۰/۲۴ :تاريخ

نماینده سردشت و پیرانشهر در نطق میان دستور
نگرش سیاسی در انتخاب فرمانداران به نظام لطمه می زند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه به طور حتم در انتخاب فرماندار نباید نگرش سیاسی وجود داشته باشد گفت: باید بررسی کرد که چند درصد از مدیریت استان بر عهده نخبگان و تحصیکردگان بومی است از این رو انتخاب مدیران از جاها و مناطق دیگر به طور حتم به نظام لطمه می زند.
۱۳۹۱/۱۰/۲۴ :تاريخ

گزارش اختصاصی
سایه جنایت پاریس برمذاکرات اوجلان
آژانس خبری – تحلیلی زریان؛ قاتل یا قاتلین بدون وارد آوردن فشاری به ساختمان موسوم به اطلاعات کردستان در پاریس وارد می شوند؛ با سلاح کمری مجهز به صداخفه کن 5تیر شلیک می کنند و به زندگی سه تن از سران پ.ک.ک خاتمه دادند؛ بدین ترتیب حادثه ای اتفاق افتاد که سایه اش موفقیت مذاکرات امرآلی بین عبدالله اوجلان و دولت ترکیه را تهدید می کند.
۱۳۹۱/۱۰/۲۲ :تاريخ

حمایت ابراهیم تاتلیسَس و شوان پرور از مذاکره با اوجلان
دو خواننده بزرگ کُرد، ابراهیم تاتلیسَس و شوان پرور با انتشار یک پیام مشترک از پایان درگیری های پ.ک.ک و نظامیان ترکیه استقبال کردند.
۱۳۹۱/۱۰/۲۲ :تاريخ


آخرین اخبار   

صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال