۱۳۹۵ سه شنبه ۵ بهمن - اِثَّلاثا ٢٥ ربيع الثاني ١٤٣٨
21مهرماه/به مدت یک ماه

بوکان
موج جدید گردو غبار مردم بوکان را غافلگیر کرد
بوکان- آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ موج جدیدی از ذرات گردو غبار در اولین ساعت امروز، هوای بوکان را برای تنفس خطرناک ساخت و مردم این شهر را غافلگیر کرد
۱۳۹۱/۳/۱ :تاريخ

ربط ؛ شهری که پلیس راهنمایی و رانندگی ندارد
آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ شهر ربط با جمعیتی حدود 15000 نفر فاقد ماموری جهت ساماندهی وضعیت ترافیک می باشد .
۱۳۹۱/۳/۱ :تاريخ

کرسیهای آزاد اندیشی ، حلقه گمشده در دانشگاههای بوکان
بوکان/ آژانس خبری – تحلیلی زریان؛ اولین جلسه کرسی آزاد اندیشی در بوکان در اواسط اسفند ماه سال90 در دانشگاه پیام نور بوکان برگزار شد. جلسه ای که تا به امروز تکرار نشده است.
۱۳۹۱/۲/۳۱ :تاريخ

نماینده سقز و بانه: فعالیت بازاچه های مرزی در بانه قانونی است
نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ضمن یادآوری فعالیت‌دوبازارچه غیر رسمی در این شهر گفت: فعالیت بازارچه‌های مرزی در بانه قانونی و زیر نظر نیروی انتظامی و وزارت کشور است و به طور قطع با مجوز کالاها را وارد می‌کنند.
۱۳۹۱/۲/۳۱ :تاريخ

عزم جزم مهاباد در سازماندهی صنایع مزاحم شهری
مصوبات اولين جلسه ساماندهي صنايع آلاينده و مزاحم شهري شهرستان مهاباد در سال 91 از عزم جزم مسئولین این شهر جهت سازماندهی صنایع مزاحم شهری حکایت دارد.
۱۳۹۱/۲/۳۱ :تاريخ

تلاوت سوره فاتحه توسط ستاره کُرد باشگاه فوتبال رئال مادرید خبر ساز شد
" مسعود اوزیل "، ستاره کُرد باشگاه فوتبال رئال مادرید اسپانیا قبل از یک بازی دوستانه، همزمان با موذن اذان را تکرار کرد و سوره فاتحه را تلاوت نمود.
۱۳۹۱/۲/۳۰ :تاريخ

گلایه از شبکه بهداشت بوکان در ستون " خوانندگان و کیهان"/ گناه مردم بوکان چیست که باید محرومیت بکشند؟
آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ در شماره امروز (شنبه، 30/02/1391) روزنامه کیهان، گلایه های یک شهروند بوکانی از محرومیت های موجود و وضعیت خدمات رسانی در دو مرکز رادیولوژی ای شهر ا انعکاس یافته است.
۱۳۹۱/۲/۳۰ :تاريخ

رشد صعودی تولید فلزات گرانبهای استان آذربایجان غربی با معادن طلای سردشت و پیرانشهر
به گزارش آژانس خبری- تحلیلی زریان به نقل از مهر؛ معدن طلا و نقره " باریکای" سردشت و "خرابه"' پیرانشهر که اخیر شناسایی شده اند با اندیس های معدنی قابل توجه موقعیت استان آذربایجان غر بی را به لحاظ تولید فلزات گرانقیمت را به نحو چشمگیر تقویت می کند.
۱۳۹۱/۲/۳۰ :تاريخ

چالش ريزگردها، ساخته دولت‌ها؛
ریزگردی دگر آمد چه کنیم؟
سایت الف؛دیگر به نظر می‏رسد ریزگرد گاه و بیگاه پدیده‏ای معمول شده است که ریه‏های هم‏میهنان ما را در بسیاری از نقاط کشور از غرب و جنوب تا شمال و تهران نه مورد نوازش که تازش قرار می‏دهد، از پنجره اتاق کار یا خانه هم که نگاهی به بیرون بیفکنی گهگاه غباری دژم گون را می بینی که خوشایند نیست چه رسد به گرفتاری‏های کشاورزان سخت کوش ما که از تنفس آنان در فضای کشت‏زارها گرفته تا تلقیح گیاهان و تولید عسل را تحت تأثیر قرار می‏دهد.
۱۳۹۱/۲/۲۹ :تاريخ

تامین آب شرب شهر ربط، گمشده در نامه نگاری اداری
آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ از سال 82 این مشکل در شهر ربط وجود دارد. دیگر قطعی چند روز آب شرب این شهر به جزئی از زندگی مردم تبدیل شده است.
۱۳۹۱/۲/۲۸ :تاريخ

در کردستان عراق غربت رنگ می بازد
هميشه غربت براي مهاجران دور از وطن معنايي دارد و براي مسافران معني ديگر؛ اما گاهي اين احساس چندان رنگي ندارد به اين دليل كه آدم‌هايش بيشتر همرنگ تو هستند و اين همرنگي براي خود اجزا و عناصر مشتركي همچون ريشه زباني مشترك، آداب نزديك به هم، مراسم يكسان و... است به عبارت ديگر احساس غربت در كشورها و مناطقي كه در حوزه تمدني مشتركي قرار دارند، بسيار كمتر است.
۱۳۹۱/۲/۲۸ :تاريخ

فرماندار سردشت: شیوه های حمل قرص های روانگردان تغییر کرده است
فرماندار سردشت امروز چهارشنبه (27/02/1391) در نشست هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از تغییر شیوه های حمل قرص های روانگردان به شهرهای عمقی خبر داد.
۱۳۹۱/۲/۲۷ :تاريخ

مسئولان بوکان در خواب و دانش آموزان دست در پنجه گردو غبار
‌‌آژانس خبری - تحلیلی زریان؛ امروز، سه شنبه (26/02/1391)بوکان رویدادی بی سابقه را تجربه کرد.مگر مه بسیار غلیظ می توانست فاصله دید این گونه را کم کند. عابری از 50 متری قابل روئیت نیست . تازه در بیست متری می توان تشخیص داد یکی می آید و جلوتر معلوم می شود زن است, مرد است یا جوان. بر خلاف همیشه امروز تنفس کردن خطرناک است.
۱۳۹۱/۲/۲۶ :تاريخ

با پیشنهاد محمد قسیم عثمانی، غیریارانه ای شدن نهادهای کشاورزی از لایحه بودجه حذف شد
در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۱در نشست علنی نوبت عصر دیروز(یکشنبه ۲۴ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان غیریارنه ای شدن نهادهای کشاورزی از لایحه بودجه 91 حذف شد.
۱۳۹۱/۲/۲۵ :تاريخ

ردپای پلنگ ایرانی در "برده زدرد" بوكان مشاهده شد
برای نخستین بار، ردپای پلنگ ایرانی در روستای "برده زرد" بوكان مشاهده شده است.
۱۳۹۱/۲/۲۵ :تاريخ

با كدام «اعتبار»؟
استاد بایزید مردوخی اقتصاددان کُردو یکی از پیشکسوتان تدوین «بودجه» و «برنامه» در ایران، سرمقاله دیروز(24/2/1391 ) روزنامه شرق را درانتقاد از لایحه بودجه 91 به خود اختصاص داد.( بایزید مردوخی استاد دانشگاه که در سال‌های 58-1354 مدیر امور صنایع و معادن سازمان برنامه ‌و بودجه و در سال‌های 65-1363 رییس دفتر اقتصاد کلان برنامه ‌و بودجه و در سال‌های 84-1380دبیری هیات امنای حساب ذخیره ارزی را بر عهده داشته است.)
۱۳۹۱/۲/۲۵ :تاريخ

امسال تصفیه خانه شهرک صنعتی بوکان و مهاباد افتتاح می شود
بوکان/ آژانس خبری- تحلیلی زریان ؛ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی از افتتاح تصفیه خانه شهرک صنعتی بوکان و مهاباد خبر داد.
۱۳۹۱/۲/۲۴ :تاريخ

خفته‌هاي خطرآفرين زمين
چاشني كه بپرد، قاتل خاكپوش مي‌كشد. نه ديگر رحمي در كار است و نه فرصتي براي جبران وجود دارد. كافي است كمي پايت بلغزد و كفش‌هايت را به اشتباه روي پيكر خونخوارش بگذاري، آنگاه به يكباره مثل غولي خفته بيدار مي‌شود و زهر مرگ را در جام زندگي‌ات مي‌ريزد.
۱۳۹۱/۲/۲۳ :تاريخ

شش فرضیه برای معمای قتل دختر بوکانی
31 روز پس از مفقود شدن سمیه 19 ساله که ساکن بوکان در آذربایجان غربی بود، جز شایعه هایی که زبان به زبان می چرخد هنوز خبری از دستگیری قاتل یا قاتلان اصلی نیست. البته بر اساس شنیده ها، فردی به عنوان مظنون اصلی دستگیر شده است اما هنوز هیچ خبر قانع کننده یی درباره این ماجرا و اقدامات پلیسی و قضایی اعلام نشده است.
۱۳۹۱/۲/۲۲ :تاريخ

کمیته حقیقت یاب انجمن وزیران اقلیم کردستان عراق: فرماندار سابق سلیمانیه خودکشی کرده است
19 روز پس از مرگ مشکوک زانا محمد صالح فرماندار پیشین سلیمانیه، دیروز کمیته حقیقت یاب انجمن وزیران اقلبم کردستان علت مرگ فرماندار سابق را خودکشی به شیوه حلق آویز کردن اعلام کرد
۱۳۹۱/۲/۲۱ :تاريخ


آخرین اخبار   27آبان ماه

صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال