۱۳۹۶ جمعه ۸ ارديبهشت - اِجُّمعَة ١ شعبان ١٤٣٨
کوردانه
انتشار 2 کتاب در حوزه جامعه شناسی و زبانشناسی به زبان کُردی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ دو اثر ترجمه شده توسط دکتر حسین محمدزراده نویسنده سقزی و استادیار جامعه شناسی دانشگاه پیام نور استان کردستان منتشر شد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۴ :تاريخ

جایزه بهترین فیلم جشنواره هندوستان به کردستان رسید
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ -فیلم کوتاه آب یخ از تولیدات انجمن سینمای جوانان سنندج، به عنوان بهترین فیلم جشنواره چشم سوم هندوستان معرفی شد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۲ :تاريخ

فرمان تاریخی ناصر الدین شاه به یکی از سرداران با نفوذ موکری / عمر فاروقی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ در سندی تاریخی صاحبقران ناصرالدین شاه قاجار فرمانی به مرحوم آقا فیض الله بیگ موکری و هم فرزندش مرحوم حاجی سرتیپ از مدافعین نامدار مرزهای کشور و منافع دامداران و کشاورزان سقز و بانه و بطور کلی مرزهای طولانی غربی بودند صادر می کند.
۱۳۹۴/۱۰/۲۱ :تاريخ

انتشار دو مجموعه شعر سهراب سپهری به‌ زبان کُردی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ دو کتاب «خانه‌ دوست کجاست؟» و «صدای پای آب» سروده سهراب سپهری به‌ زبان کردی ترجمه‌ و در کردستان عراق منتشر و توزیع شد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۱ :تاريخ

رونمایی از 3 کتاب فرهنگی و ادبی کردی در سقز
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ مراسم رونمایی از 3 کتاب فرهنگی و ادبی اثر نویسندگان سقزی با حضور جمع کثیری از اهالی فرهنگ و ادب، نویسندگان و شاعران سقز و شهرهای بوکان، مهاباد، بانه، دیواندره، بیجار، سنندج، کرمانشاه و... در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد سقز برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۸ :تاريخ

انتشار کتاب «جنگ و دیپلماسی بر سر تقسیم کردستان» توسط نویسنده سقزی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ کتاب "جنگ و دیپلماسی بر سر تقسیم کردستان" نوشته دکتر صالح امین پور، دانش آموخته تاریخ و عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور- مرکز سقز منتشر شد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۷ :تاريخ

کشف اثر سه هزار ساله در منطقه اورامان کردستان
پایگاه خبری-تحلیلی زریان-در نتایج بررسی‌های اولیه انسان‌شناسی که بر روی مجموعه‌ای از اسکلتهای انسان، در کاوش‌های اخیر یک گورسنگی سه‌هزارساله در شهرستان سروآباد کشف‌ شد و اطلاعات جدیدی از وضعیت سلامت و تغذیه ساکنان این منطقه بدست آمد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۶ :تاريخ

یک کرمانشاهی قویترین مرد بریتانیا شد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ لورنس شهلایی که کرمانشاهی است به عنوان قویترین مرد بریتانیا معرفی شد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۵ :تاريخ

توصیه های استاندار ایلام در خصوص زبان کردی به شهروندان ایلامی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ استاندار ایلام گفت: زبانی که ما امروزه به نام زبان کردی در استان ایلام و غرب کشور به آن تکلم می کنیم از اصلی ترین زبان های باستانی ایران است که در واقع بازمانده ای از تاریخ کشورمان است.
۱۳۹۴/۱۰/۹ :تاريخ

کشف آثار هفتاد هزار سال پیش در غارهای کردستان
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ کاوش‌های باستان شناسی در غارها و پناهگاه‌های سنگی دره رودخانه سیروان در استان کردستان منجر به کشف آثار شکارگران عصر سنگ و غارنشینان اولیه شد.
۱۳۹۴/۱۰/۷ :تاريخ

قطب الدین صادقی:ممنوع التصویر نیستم
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ دکتر قطب الدین صادقی در واکنش به شایعه ممنوع التصویر شدنش گفت:به هیچ وجه خبر ممنوع التصویری بنده صحیح نمی باشد و شایعه است.
۱۳۹۴/۱۰/۶ :تاريخ

نظر نماینده تهران درباره زبان کُردی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ بیژن نوباوه گفت:ما از اینکه زبان کردی بصورت رسمی و کد رشته در دانشگاه کردستان تصویب و عملیاتی شد بسیار خوشحالیم.
۱۳۹۴/۱۰/۳ :تاريخ

افتتاح آتشکده زرتشتی ها در اقلیم کردستان عراق
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ آتشکده زرتشتی ها در شهر سلیمانیه اقلیم کردستان عراق افتتاح شد.
۱۳۹۴/۱۰/۱ :تاريخ

نقش پررنگ گل ها در آیین‌های کُردستان
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ گل عضو ثابت مراسم مختلف از جشن و سرور در عروسی و تولد گرفته تا غم وعزای از دست دادن عزیزانمان محسوب می‌شود و این موضوع درکُردستان بیش از هرجای دیگری به چشم می‌آید...
۱۳۹۴/۹/۳۰ :تاريخ

کردهای مقیم مرکز به پیشواز شب یلدا رفتند
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛عصر روز چهارشنبه 25 آذرماه آیین پیشوازی از شب یلدا توسط جامعه کردهای مقیم مرکز برگزار شد.
۱۳۹۴/۹/۲۸ :تاريخ

اجرای کنسرت موسیقی پاپ کردی توسط خواننده ی ایلامی در تهران
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ احسان حیدری خواننده ی جوان ایلامی از برگزاری کنسرت موسیقی پاپ کردی توسط گروه موسیقی "په پو سلیمانی" در تهران خبر داد.
۱۳۹۴/۹/۱۵ :تاريخ

موسیقی کردی در تهران طنین انداز می شود
پایگاه خبری-تحلیلی زریان-کنسرت گروه موسیقی روناک با اجرای آوای نواحی ایران در تهران برگزار می شود.
۱۳۹۴/۹/۱۴ :تاريخ

رادیو کُردی ؛ صدایی 69 ساله/سیامک کاکایی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ رادیو کُردی تهران، از اولین رسانه‌های کردی است که 69 سال سابقه فعالیت دارد. با آن که قرن جدید عرصه ارتباط و فعالیت فزاینده رسانه‌ای است و در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی بر شمار رسانه‌های جمعی کردی (دیداری، شنیداری، نوشتاری و اینترنتی) افزوده شده است، لیکن در این میان رادیو کردی تهران را می‌توان به دلیل پیشینه و قدمت، پیشکسوت رسانه‌های کردی دانست.
۱۳۹۴/۹/۱۰ :تاريخ

استاد دانشگاه تهران خواستار شد:
لزوم توجه به پردازش رایانه ای زبان کُردی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ یک استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه زبان یکی از مهمترین مولفه های هویت فرهنگی یک ملت یا قوم است، گفت: توجه به این مولفه در دنیای امروز و تولیدات علمی در عرصه های فناوری و رایانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
۱۳۹۴/۹/۹ :تاريخ

عکسی کمتر دیده شده از حسن زیرک
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ ساکار صوفی زاده متخلص به "محب مهابادی " شاعر و محقق مهابادی عکسی نادر از ماموستا حسن زیرک را در اختیار زریان گذاشته است.
۱۳۹۴/۹/۷ :تاريخ


آخرین اخبار   صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال