۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير - اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
لینک کانال ما در پیام رسان سروش

کوردانه
زریان برای اولین بار منتشر می کند؛
گفت و گوی خواندنی کیهان فرهنگی با ماموستا هه ژار در سال 67
پایگاه خبری-تحلیلی زریان، در سال 1367 کیهان فرهنگی گفتگویی با ماموستا هژار انجام می دهد که زریان با گذشت نزدیک به بیست سال از آن؛ دوباره آن را بازنشر می کند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ :تاريخ

«موساسیر یا شهر آفتاب» گمشده در میان جنگل های سردشت+ تصویر
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ سال ها باستان شناسان شهیر دنیا به دنبال یافتن منطقه ی گمشده ی به نام موساسیر یا شهر آفتاب بودند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ :تاريخ

یک تُرک کُردی دان: دغدغه ها و آرزوهای مردم کرد را می شناسم/ 120 کتاب کُردی را به فارسی ترجمه کرده ام
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ 《رضا خیری مطلق》اظهار کرد:فرهنگ ایرانی،یک فرهنگ مشاع است که نمی توان بخشی را از بخش دیگر جدا کرد.ما می توانیم کاری کنیم که کردستان ایران را به عنوان یک الگوی موفق همزیستی به جهانیان نشان دهیم و این نیازمند این مهم است که ایران برای همه ایرانیان باشد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ :تاريخ

نمایندگان مجلس سقز و بانه از صدر مشروطیت تاکنون
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ بیش از یکصد سال است که شهرستان های سقز و بانه نماینده مشترک دارند که فراوانی جمعیت و توسعه همه جانبه مستلزم اینست که هر کدام از سقز و بانه دارای یک نفر نماینده مستقل باشند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۵ :تاريخ

یادی از مرحوم دکتر غفور یوسفیانی نخبه کردستانی عرصه نفت و پتروشیمی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان، مهندس غفور یوسفیانی در سال 1306 در سقز بدنیا آمد، تحصیلات ابتدایی را در سقز و سپس دیپلم رشته ریاضی را در سال 1326 در دبیرستان البرز تهران اخذ کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ :تاريخ

مردان و زنان کُرد صاحب منصب در حکومت قاجاریه/ عمر فاروقی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ پس از انقراض زندیه و کشیدن ارکان حکومتی بطرف خراسان و بخصوص مشهد مقدس حکام غرب و نواحی مرکزی ایران درصدد بقدرت رسیدن برآمدند و خسروخان اردلان (خسروخان اول) از سنندج و قلعه ی ساناباد به تاخت و تاز پرداخت و با سپاه خود از سمت همدان تا نواحی اصفهان و گلپایگان را تسخیر کرده و قصد داشت اعلام سلطنت بکند. این واقعه در سال ۱۲۰۰ هجری قمری بود که از منطقه سقز تا ملایر و تویسرکان و کزاز و فراهان و گلپایگان دو قلمرو آن امیر نامدار بود
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ :تاريخ

قلعه باستانی زیویه‌ سقز با قدمتی به درازای تاریخ مادها + تصاویر
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ قلعه باستانی و تفریحی زیویه در شهرستان سقز نمادی از قدمت این اثر باستانی به طول تاریخ مادهاست و هر ساله پذیرای شمار زیادی از گردشگرانی است که کردستان را به عنوان مقصد سفرهای نوروزی خود انتخاب می‌کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ :تاريخ

ساخت دار قالی هوشمند برای نابینایان توسط بانوی مخترع کردستانی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ مرضیه سلیمانی یکی از جوانان کردستانی است که با اختراع دستگاه دار قالی هوشمند امکان بافتن تابلو فرش را برای افراد نابینا و کم‌بینا فراهم کرده است.
۱۳۹۶/۱۱/۹ :تاريخ

مفاخر کُرد را بیشتر بشناسیم
«ابراهیم یونسی» مترجم نامدار کُرد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ ابراهیم یونسی، نویسنده و مترجم کردستانی در سال ۱۳۰۵ در شهر بانه متولد شد که به اعتقاد بسیاری، دورانی که وی فعالیت می کرد یکی از درخشان ترین دوران های ترجمه در ایران بوده است.
۱۳۹۶/۱۱/۹ :تاريخ

عروسی پیرشالیار در کردستان مراسمی به قدمت هزار سال
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ - عروسی پیرشالیار که قدمت آن به بیش از هزار سال پیش بر می گردد مراسمی کهن و تاریخی است که هر سال در منطقه هورامان استان کردستان با حضور مهمانان و گردشگرانی از داخل و خارج از کشور برگزار می شود.
۱۳۹۶/۱۱/۹ :تاريخ

اول بهمن، آغاز بهار باستانی کردها/ جشنی که ریشه در تمدن دیرین کردها دارد
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛مردم کرد با تاریخ و پیشینه غنی تمدنی که دارند، 30 بهمن را آغاز بهار کردی می دانند و وداع با سرمای طاقت فرسا و جانسوز را از همین امروز آغاز و برای گرمی و سبزی بهار آماده می شوند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ :تاريخ

جاذبه های گردشگری و دیدنی پالنگان
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ در این مطلب قصد داریم جاذبه های گردشگری و دیدنی، روستای پالنگان، را برای شما به نمایش می گذاریم. در صورتی که قصد سفر دارید پیشنهاد می کنیم پالنگان را از دست […]
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ :تاريخ

دانشجوی کْرد جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال ۱۳۹۶ را کسب کرد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ دانشجوی سال سوم دکتری تخصصی مهندسی مکانیک- گرایش ساخت و تولید دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ارومیه موفق به دریافت جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی 97-96 گردید.
۱۳۹۶/۱۰/۱۷ :تاريخ

چگونه لورنس عربستان تلاش کرد لورنس کردستان شود؟
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ بر اساس اسناد سازمان جاسوسی ترکیه، که به تازگی منتشر شده اند، لورنس عربستان در سال 1930 در حلبچه و خانقین با لباس کردی در حال گفتگو با سران کرد دیده شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۵ :تاريخ

مرد مرموزی که از کردستان آمده بود/آوازه‌خوان نابغه‌ای که در تاریخ ناپدید شد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ از آن شب‌هایی بود که فضلا و ادبا و اعیان تهران در خانه یکی از رجال پایتخت دور هم جمع بودند. تازه آواز قمرالملوک وزیری به پایان رسیده بود؛ که صدای آوازی بالا‌تر از صدای قمر بلند شد و این آغازی بود برای ورود مردی مرموز و لاغر اندام به تاریخ موسیقی ایران که تا آن شب کسی چیزی از او نشنیده بود...
۱۳۹۶/۱۰/۱۴ :تاريخ

کُردهای مازندران و جستجوی خویشتن خویش در پس پستوهای تاریخ
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ مقاله پیش رو توسط دکتر اسماعیل شمس پژوهشگر ارشد دایره المعارف بزرگ اسلامی و مدیر بخش کُردی این مرکز در بزرگداشت شاعر کردتبار مازنی به رشته تحریر درآمده است، متن کامل این مقاله بدنبال خواهد آمد:
۱۳۹۶/۱۰/۴ :تاريخ

قاضی کوثر مشروطه خواه سقزی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ یکی از شخصیت هایی که در شهرستان سقز صاحب نام و آوازه شد ملامحمد کریم مشهور به قاضی کوثر است.
۱۳۹۶/۱۰/۳ :تاريخ

باستانی‌ترین شهرهای کنونی جهان
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ ۱۰ شهر باستانی کنونی جهان بیشتر آشنا شوید.
۱۳۹۶/۱۰/۳ :تاريخ

تئاترکردی از نگاه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در پیامی به مناسبت برگزاری چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز اظهارکرد: تئاتر کُردی یک حرکت اصیل برای بیان فرهنگ والای این مرز و بوم است.
۱۳۹۶/۹/۲۰ :تاريخ

عکاس کُرد در جمع ۲۶ هنرمند برتر سال ۲۰۱٨ جهان قرار گرفت
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ هنرمند مریوانی در جمع 26 هنرمند برتر سال 2018 قرار گرفت.
۱۳۹۶/۹/۱۹ :تاريخ


آخرین اخبار   صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال