۱۳۹۵ سه شنبه ۳ اسفند - اِثَّلاثا ٢٤ جمادي الاولي ١٤٣٨
26بهمن ماه

کوردانه
اردوان کامکار آهنگ فیلم حلبچه را می سازد
اردوان کامکار اعلام کرد: مشغول ساختن آهنگی برای فیلم سینمائی حلبچه است.
۱۳۹۱/۷/۲۳ :تاريخ

مجوز اولین خبرگزاری بین المللی مناطق کوردنشین صادر شد
آژانس خبری- تحلیلی زریان: هیأت نظارت برمطبوعات، تقاضاهای صدور مجوز خبرگزاری بین المللی کرد پرس را صادر کرد.
۱۳۹۱/۷/۱۹ :تاريخ

برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران؛ فیلمبردار کورد جایزه بهترین فیلمبرداری جشنواره بین‌المللی سن سباستین را کسب کرد
آژانس خبری – تحلیلی زریان/منصور جهانی؛ هنرمند کُورد «تورج اصلانی» با فیلم سینمایی «فصل کرگدن» جایزه بهترین فیلمبرداری بخش اصلی شصتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سن سباستین» اسپانیا را از آن خود کرد.
۱۳۹۱/۷/۱۰ :تاريخ

فیلم مستند «جنایت در سکوت» به کارگردانی فیلمساز کردستانی؛ دو جایزه اصلی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فيلم مقاومت را از آن خود کرد
آژانس خبری – تحلیلی زریان/منصور جهاني ؛ فیلم مستند «جنایت در سکوت» به کارگردانی «بهروز نورانی‌‌پور» دو جایزه اصلی بهترین فیلم مستند و بهترین فیلم بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت را به دست آورد.
۱۳۹۱/۷/۹ :تاريخ

زبان کوردی در ردیف زبان های جامعه ملک فهد عربستان قرار گرفت
آژانس خبری-تحلیلی زریان: با تفسیر قرآن به زبان کوردی ، این زبان در ردیف زبان های جامعه ملک فهد عربستان قرار گرفت.
۱۳۹۱/۷/۸ :تاريخ

مربی کوردستانی برترین مربی کشتی فرنگی جهان شد
"عبداله چمن گلی " سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان ایران عنوان بهترین مربی سال 2012 کشتی فرنگی دنیا را از آن خود کرد.
۱۳۹۱/۷/۶ :تاريخ

شیخ رضا طالبانی "هجو"سرای نامدار ادبیات کوردی
نقل است که عالمی بزرگ از شیخ رضا می پرسد: شاعران بسیار توانا در زبان های کوردی، فارسی، ترکی و عربی کدامند؟ شیخ می گوید: «در کوردی مصطفی بیگ صاحبقران، در فارسی فردوسی، در عربی متنبه و در ترکی نامق کمال و در هر چهار زبان بنده حقیر»".
۱۳۹۱/۷/۴ :تاريخ

کارگردان کوردستانی جایزه نخستین جشنواره بین‌المللی فيلم دهوک را به دست آورد
آژانس خبری – تحلیلی زریان /منصور جهاني؛ فیلم کوتاه «ملودی سنگ» به کارگردانی فیلمساز کوردستانی پرویز رستمی جایزه اول بهترین فیلم کوتاه نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فيلم دهوک را از آن خود کرد.
۱۳۹۱/۶/۲۹ :تاريخ

فرهاد پیربال: تاریخ هنر نقاشی کوردستان را دگرگون می کنم
تابلوهایی که فرهاد پیربال خلق کردند از زنان حکایت دارد، خودش می گوید در تعدادی از تابلوهایش 8تا7 زن را با هم به تصویر کشیده است که هر کدام از این زنها هدف متفاوتی را دنبال می کند. بعضی اوقات این زنان در حال رقابت بایکدیگرند و یا از هم دیگر متنفرند در داخل تابلوهایم زنان را زشت نشان داده ام و ازشان متنفرم در بعضی از تابلوهایم زنان پاک و زیبا هستند.
۱۳۹۱/۶/۲۲ :تاريخ

زبان فارسی به عنوان یکی از زبان های اقلیم کردستان به رسمیت شناخته شد
بر اساس پیش نویس طرح ویژه ی زبان در اقلیم کردستان علاوه بر زبان کردی زبان فارسی نیز به عنوان یکی از زبان های رسمی اقلیم کردستان به رسمیت شناخته می شود.
۱۳۹۱/۶/۱۵ :تاريخ

اولین مجله در باره تاریخ کوردها منتشر شد
دومین شماره ی مجله " تاریخ کوردها" که به زبان ترکی در ترکیه منتشر می شود از اوایل این ماه بر روی پیشخوان دکه های مطبوعات این کشور قرار گرفته است.
۱۳۹۱/۶/۴ :تاريخ

کارگردان کوردستانی جایزه جشنواره «یک کشور، یک فیلم» فرانسه را به‌دست آورد
آژانس خبری- تحلیلی زریان/ منصور جهاني ـ فيلم كوتاه «صدای باران» به کارگردانی فیلمساز کوردستانی «جلال ساعدپناه» جایزه سومین دوره جشنواره «یک کشور، یک فیلم» کشور فرانسه را از آن خود کرد.
۱۳۹۱/۵/۱۶ :تاريخ

مدال ورزشکار کورد، ایران را وارد جدول رده بندی کرد
به گزارش خبرگزاریها؛ مدال برنز کیانوش رستمی در وزنه برداری،‌ جمهوری اسلامی ایران وارد جدول رده بندی رقابتهای المپیک ۲۰۱۲ لندن کرد. رستمی پس از کسب مدال برنز در المپیک جو سنگین این رقابتها را عامل اصلی از دست رفتن مدال طلا دانست.
۱۳۹۱/۵/۱۴ :تاريخ

آلبوم "گفت‌وگوی چنگ و نی" با حضور هنرمند سرشناس کورد" تارا جاف " منتشر شد
آژانس خبری- تحلیلی زریان/ منصور جهاني ـ آلبوم همنوازی گفت‌وگوی «چنگ و نی» به نوازندگی «تارا جاف» (چنگ)، «فردین لاهورپور» (نی) و «سمیه عباسی» (تنبک) منتشر شد.
۱۳۹۱/۵/۱۱ :تاريخ

مزار بی‌نشان ابراهیم یونسی در تپه‌های "سلیمان بگ" 6 ماه پس از مرگ
زیر نگاه نگران کوه «آربابا»؛ تمام بعدازظهر گرم و سوزانی که بودنش از بانه بعید بود، به این گذشت: قبر «ابراهیم یونسی» کجاست؟
۱۳۹۱/۵/۱۰ :تاريخ

سید علی اصغر کردستانی، صدای جاودانه کرد
"نحوه پرداخت تحریرات ریز و مکرر و کش دادن صدا در نهایت جمله‌ها مختص خود سید علی اصغر است و این سبک خوانندگی بجز در زادگاهش صلوات آباد محل و مکان دیگری در کردستان ندارد".
۱۳۹۱/۴/۲۹ :تاريخ

عکاس جوان کُرد، جایزه اصلی نخستین جشن جهانی نوروز را از آن خود کرد
عکاس جوان کردستان عراق «صفین حمید» با دو قطعه عکس از مراسم نوروز در شهر آکره در اقلیم کردستان، توانست جایزه اول و بزرگ نخستین جشنواره بین‌المللی تجسمی اکو با عنوان «جشن جهانی نوروز» 1391 را از آن خود کند.
۱۳۹۱/۴/۲۴ :تاريخ

یک هنرمند کُرد، به عنوان بهترین کارگردان بلژیک انتخاب شد
آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ مجله "Knack Focus" که مشهورترین هفته نامه هنری بلژیک است، کارگردان جوان کُرد "سهیم عمر خلیفه" را به عنوان بهترین کارگردان فیلم کوتاه بلژیک معرفی کرد.
۱۳۹۱/۴/۱۹ :تاريخ

سرپرست ارکستر رادیو کُردی کرماشان: موسیقی کُردی در حال افول است
سرپرست ارکستر رادیو کُردی کرماشان در دهه 40 و 50 ، " استاد محمود مرآتی " گفت: طی سال های اخیر موسیقی کردی روند رو به افولی را طی کرده است.
۱۳۹۱/۴/۱۹ :تاريخ

موسیقیدان بزرگ کُرد در فستیوال موسیقی بازیهای المپیک لندن تک نوازی می کند
«کیهان کلهر» موسیقیدان و نوازنده‌ چیره‌دست کمانچه و چهره شناخته شده موسیقی شرق در عرصه بین الملل در فستیوال موسیقی که در هفته‌ پیش از آغاز بازی‌های المپیک 2012 لندن در حاشیه‌ رود تایمز برگزار خواهد شد، تک نوازی می کند.
۱۳۹۱/۴/۱۶ :تاريخ


آخرین اخبار   صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال