۱۳۹۶ شنبه ۳۰ دي - اِسَّبِت ٣ جمادي الاولي ١٤٣٩

کوردانه
جاذبه های گردشگری و دیدنی پالنگان
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ در این مطلب قصد داریم جاذبه های گردشگری و دیدنی، روستای پالنگان، را برای شما به نمایش می گذاریم. در صورتی که قصد سفر دارید پیشنهاد می کنیم پالنگان را از دست […]
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ :تاريخ

دانشجوی کْرد جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال ۱۳۹۶ را کسب کرد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ دانشجوی سال سوم دکتری تخصصی مهندسی مکانیک- گرایش ساخت و تولید دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ارومیه موفق به دریافت جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی 97-96 گردید.
۱۳۹۶/۱۰/۱۷ :تاريخ

چگونه لورنس عربستان تلاش کرد لورنس کردستان شود؟
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ بر اساس اسناد سازمان جاسوسی ترکیه، که به تازگی منتشر شده اند، لورنس عربستان در سال 1930 در حلبچه و خانقین با لباس کردی در حال گفتگو با سران کرد دیده شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۵ :تاريخ

مرد مرموزی که از کردستان آمده بود/آوازه‌خوان نابغه‌ای که در تاریخ ناپدید شد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ از آن شب‌هایی بود که فضلا و ادبا و اعیان تهران در خانه یکی از رجال پایتخت دور هم جمع بودند. تازه آواز قمرالملوک وزیری به پایان رسیده بود؛ که صدای آوازی بالا‌تر از صدای قمر بلند شد و این آغازی بود برای ورود مردی مرموز و لاغر اندام به تاریخ موسیقی ایران که تا آن شب کسی چیزی از او نشنیده بود...
۱۳۹۶/۱۰/۱۴ :تاريخ

کُردهای مازندران و جستجوی خویشتن خویش در پس پستوهای تاریخ
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ مقاله پیش رو توسط دکتر اسماعیل شمس پژوهشگر ارشد دایره المعارف بزرگ اسلامی و مدیر بخش کُردی این مرکز در بزرگداشت شاعر کردتبار مازنی به رشته تحریر درآمده است، متن کامل این مقاله بدنبال خواهد آمد:
۱۳۹۶/۱۰/۴ :تاريخ

قاضی کوثر مشروطه خواه سقزی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ یکی از شخصیت هایی که در شهرستان سقز صاحب نام و آوازه شد ملامحمد کریم مشهور به قاضی کوثر است.
۱۳۹۶/۱۰/۳ :تاريخ

باستانی‌ترین شهرهای کنونی جهان
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ ۱۰ شهر باستانی کنونی جهان بیشتر آشنا شوید.
۱۳۹۶/۱۰/۳ :تاريخ

تئاترکردی از نگاه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در پیامی به مناسبت برگزاری چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز اظهارکرد: تئاتر کُردی یک حرکت اصیل برای بیان فرهنگ والای این مرز و بوم است.
۱۳۹۶/۹/۲۰ :تاريخ

عکاس کُرد در جمع ۲۶ هنرمند برتر سال ۲۰۱٨ جهان قرار گرفت
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ هنرمند مریوانی در جمع 26 هنرمند برتر سال 2018 قرار گرفت.
۱۳۹۶/۹/۱۹ :تاريخ

«هویت فرهنگی و سینمای کرد» به قلم نویسنده مهابادی منتشر شد
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ کتاب «هویت فرهنگی و سینمای کرد» تألیف دکتر خسرو سینا از نویسندگان مهاباد وارد بازار نشر شد.
۱۳۹۶/۹/۱ :تاريخ

گفت‌و‌گویی منتشر نشده با علی‌اشرف درویشیان:
زندگی مرا، مردمان کُرد احاطه کرده بودند
پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛ «علی اشرف درویشیان» در یک گفت وگو که بعد از مرگ وی منتشر شده است، گفت: در حقیقت به خاطر توجه و علاقه‌ای که به کردها داشته و دارم خواسته و ناخواسته وجوه فرهنگی آنها در آثار من می‌توانست بیاید، چرا که زندگی مرا مردمان کرد احاطه کرده بودند.
۱۳۹۶/۸/۱۳ :تاريخ

کلاش ، کفشی به جا مانده از تمدن مادها
پایکاه خبری-تحلیلی زریان؛ « کلاش» پای‌افزاری راحت، خنک و مورد علاقه بیشتر مردمان کردزبان است که بیشترین تولید آن در شهرستان مریوان صورت می‌گیرد و به همین خاطر، کلاش مریوان ثبت جهانی شد که از قدمتی 700 ساله برخوردار است.
۱۳۹۶/۷/۱۸ :تاريخ

حرف های جالب بیژن کامکار در خصوص دف
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ بیژن کامکار در آیین رونمایی از نسل نوینِ دف و دُم‌دُم گفت: «عاقبت به خِیرترین نوازنده ایران منم؛ چون روزی که دف را به دست گرفتم، گفتم به امید روزی می‌زنم که صدها نفر دف به دست بگیرند و امروز نه صدها نفر که هزارها نفر دف به دستند.»
۱۳۹۶/۶/۱۹ :تاريخ

هشدار رسانه های اروپایی از نابودی شهر 12000 ساله کردنشین حسن کیف ترکیه
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ تلویزیون فرانس 24 فرانسه گزارشی از روند ساخت پروژه بزرگ سد ایلیسو در ترکیه و تاثیر آن بر منطقه تاریخی حسن کیف این کشور را که بیشتر ساکنان آن کُرد هستند، تهیه کرده است. بر اساس این گزارش این شهر تاریخی کردنشین در استان باتمان ترکیه به زودی زیر آب خواهد رفت.
۱۳۹۶/۶/۱۱ :تاريخ

نظرات جالب استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی در خصوص کردها و هەڵپەرکێ
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی گفت: در میان تیره های گوناگون و پرشمار ایرانی بی هیچ گمان و گزافه ای کردها شادترین هستند.
۱۳۹۶/۶/۶ :تاريخ

باارزش‌ترین هدیه ازدواج زوج مریوانی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ محمد توانا حسینی، مسئول کتابخانه زانیاری سردوش شهرستان مریوان و درنیا جهانی عضو انجمن آموزشی کتابخانه زانیاری در برنامه «شابک» حضور پیدا کردند
۱۳۹۶/۵/۲۴ :تاريخ

به بهانه سالگرد درگذشت امپراطور شعر
چرا باید در یاد «شیرکو بی کس» موسیقی نواخت؟
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ 13 مرداد سال 1392"شیرکو بی کس"، امپراتور شعر، برای همیشه با تخت امپراتوری خود در دنیای شعر خداحافظی کرد و وصیت کرد که در سوگش موسیقی بنوازند و پیکرش را در پارک آزادی شهر سلیمانیه به خاک بسپارند.
۱۳۹۶/۵/۱۳ :تاريخ

کلاش، نخستین مجوز حضور کردستان در سازمان جهانی یونسکو
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ مریوان به عنوان مهمترین شهرستان تولید کننده کلاش (کفش دست دوز محلی) هم اکنون با ورود هیات شورای جهانی یونسکو به کردستان مراحل آخر ثبت جهانی خود به عنوان شهر جهانی کلاش را سپری می کند.
۱۳۹۶/۴/۲۶ :تاريخ

نظر نمایندگان کُرد مجلس در خصوص احتمال حضور کُردها در کابینه
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ دولت دوازدهم‌ در حالی مقدمات دوران آماده به کار خود را طی می کند که هر روز سطح درخواست و مطالبات اقوام و مذاهب کشور از دکتر روحانی زیادتر می شود و در این میان کُردها با توجه به شعارهای رئیس جمهور،انتظار دارند در کابینه دوازدهم به صورت عادلانه مشارکت پیدا کنند.
۱۳۹۶/۴/۲۶ :تاريخ

افول ستاره بخت کردها برای حضور در کابینه/ امیر شریفی
پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ با انتشار لیست های متواتری از سوی رسانه و افراد نزدیک به هسته تصمیم گیری دولت دوازدهم و عدم حضور هیچ گزینه کرد اهل سنتی در این لیست، ستاره بخت کردها برای حضور در کابینه رو به افول گذاشته است
۱۳۹۶/۴/۱۹ :تاريخ23دیماه

آخرین اخبار   

صفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   مهاباد   |   مشروح اخبار   |   بوکان   |   سقز   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   پیرانشهر   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال